fbpx
15.3 C
Dún Laoghaire
niedziela, 24 września, 2023

Zniesienie obowiązku posiadania testu dla podróżujących do Irlandii

Podróżujący przybywający do Irlandii nie będą już musieli przedstawiać negatywnego wyniku testu na Covid-19 przekazał dziennik Irish Examiner.

Obecny wymóg, by pasażerowie linii lotniczych mieli posiadać negatywny test po przybyciu do Irlandii, ma zostać dziś zniesiony przez Radę Ministrów.

Wynika to z faktu, że wariant Omicron jest już tak rozpowszechniony w Irlandii i odpowiada za 95% przypadków, a ten wymóg został wprowadzony jako środek spowolnienia jego transmisji.

 

Poprzednie zasady wjazdu do Irlandii będą nadal obowiązywać.

 

Oznacza to, że pasażerowie podróżujący do kraju drogą morską lub powietrzną będą musieli pokazać swoje cyfrowe certyfikaty Covid UE, czyli posiadać albo pełne szczepienia albo status ozdrowieńca lub jeśli nie mają certyfikatu COVID posiadać negatywny wynik testu PCR.

 

Propozycja została przedstawiona rządowi dziś rano, zgodnie z radą naczelnego lekarza, dr. Tony’ego Holohana.

Zgodnie z memorandum Rady Ministrów przedstawionym ministrom, Rada Ministrów została poproszona o usunięcie dodatkowych wymogów międzynarodowych stosowanych w odpowiedzi na pojawienie się wariantu Omicron.

„Poprzednie środki obowiązują ponownie od szóstego stycznia. Zaszczepieni lub ozdrowieńcy podróżujący do Irlandii muszą przed podróżą przedstawić dowód ważnego cyfrowego Covid lub innego dopuszczalnego dowodu szczepienia lub  potwierdzenia wcześniejszego zakażenia” – czytamy w komunikacie.

„Podróżujący, którzy nie zostali zaszczepieni ani nie posiadają statusu „ozdrowieńca”, są zobowiązani do przedstawienia dowodów na niewykryty test PCR przeprowadzony nie później niż 72 godziny przed ich przybyciem do Irlandii. Każda osoba, u której wystąpią objawy Covid-19, powinna postępować zgodnie z wytycznymi HSE w odniesieniu do izolacji i przeprowadzania odpowiednio testów antygenowych lub PCR.

Premier potwierdza zmiany 

Premier Micheal Martin potwierdził to na łamach dziennika The Journal, że wymagania dotyczące testów dla zaszczepionych osób wjeżdżających do Irlandii z zagranicy mają zostać zniesione.

AKTUALIZACJA

Departament Zdrowia potwierdził w dniu 6 stycznia 2021, że w pełni zaszczepieni pasażerowie przybywający do Irlandii od północy zeszłej nocy nie wymagają już ujemnego testu PCR lub testu antygenowego.

 

Podobne artykuły

[td_block_social_counter facebook="435965256939112" youtube="https://www.youtube.com/channel/UCEILEiJ8w3Hr0W2KZe9KifA/" style="style8 td-social-boxed td-social-font-icons" tdc_css="eyJhbGwiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjM4IiwiZGlzcGxheSI6IiJ9LCJwb3J0cmFpdCI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiMzAiLCJkaXNwbGF5IjoiIn0sInBvcnRyYWl0X21heF93aWR0aCI6MTAxOCwicG9ydHJhaXRfbWluX3dpZHRoIjo3Njh9" custom_title="Social media" block_template_id="td_block_template_8" f_header_font_family="712" f_header_font_transform="uppercase" f_header_font_weight="500" f_header_font_size="17" border_color="#dd3333" manual_count_twitter="36" twitter="s" manual_count_youtube="25" manual_count_facebook="20459"]
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły