fbpx
19.1 C
Dún Laoghaire
czwartek, 18 sierpnia, 2022

Rząd zniesie dziś ograniczenia Covidowe

Rząd zatwierdzi dziś zniesienie prawie wszystkich ograniczeń Covid-19, a dokładny harmonogram zostanie uzgodniony przez przywódców koalicji przed specjalnym posiedzeniem gabinetu dzisiejszego popołudnia – podał Irish Times.

 

Wczoraj wieczorem Narodowy Zespół ds. Zdrowia Publicznego (NPHET) dał zielone światło do usunięcia prawie wszystkich ograniczeń.  W tym spodziewany jest powrót do normalnych godzin otwarcia dla sektora usług restauracyjnych i zakończenia korzystania z certyfikatów COVIDowych przy wchodzeniu do pubów i restauracji.

Zalecono również stopniowany powrót do pracy, aby przygotować miejsca pracy oraz odpowiedni czas na zorganizowanie środków bezpieczeństwa dla pracowników.

Zalecenia zostały zawarte w liście naczelnego lekarza, dr Tony’ego Holohana do ministra zdrowia Stephena Donnelly’ego.

Pojawiają się sprzyjające okoliczności do szybkiego zniesienia ograniczeń, ponieważ minął już szczyt fali zachorowań Omicronem.

Jednakże noszenie maseczek w niektórych miejscach, w tym w transporcie publicznym i sklepach i szkołach prawdopodobnie zostanie na razie utrzymane.

Ograniczenia pojemności widzów dla imprez halowych i plenerowych również mają zostać zniesione, co oznacza, że ​​mecze rugby Six Nations w lutym i marcu mogą się odbyć z pełnymi trybunami.

 

Irlandzkie Stowarzyszenie Restauratorów wezwało wczoraj rząd do umożliwienia wszystkim lokalom na prowadzenia normalnej działalności od dzisiaj.

Dyrektor naczelny Licencjonowanego Stowarzyszenia Winiarzy, Donall O’Keeffe, powiedział, że rząd powinien „szybko działać” i że „sektor jest gotowy i czeka na otwarcie już w ten weekend”.

 

Europejski certyfikat COVID-19 

Wymóg posiadania tzw. paszportu covidowego pozostanie w użyciu tylko w przypadku podróży międzynarodowych.

ŹródłoIrish Times

Podobne artykuły

Social media

20,459FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły

error: Content is protected !!