fbpx
15.3 C
Dún Laoghaire
niedziela, 24 września, 2023

Ekspert z dziedziny immunologii krytykuje rezygnację z certyfikatów cowidowych

Zdaniem eksperta z dziedziny immunologii, decyzja rządu o rezygnacji z wymogu posiadania cyfrowego certyfikatu Covid w pubach i restauracjach, to błąd, którego możemy żałować.

Profesor immunologii z Trinity College Dublin Pan Kingston Mills powiedział, że jest zadowolony ze złagodzenia restrykcji. Dodał jednak, że jest „zaskoczony” tempem, w jakim zostało to przeprowadzone.

Udzielając wywiadu w RTÉ , powiedział, że jednym z powodów do niepokoju jest niski poziom przyjmowania dawki szczepionki przypominającej wśród młodych ludzi.

Odniósł się również do „drugiej ciemnej chmury na horyzoncie”, czyli do informacji o nowym wariancie pojawiającym się w Danii. Według niego Irlandia musi być na to przygotowana.

„Jeśli teraz złagodzimy wszystkie ograniczenia i nie przygotujemy się, będziemy mieli kłopoty” – powiedział.

Prof. Mills powiedział, że ten nowy wariant wygląda na bardziej przenośny niż Omicron.

Jeśli chodzi o szczepienie małych dzieci, prof. Mills powiedział, że istnieje „naturalna niechęć” ze strony rodziców i opiekunów. Dodał następnie, że „ryzyko infekcji jest znacznie gorsze niż ryzyko szczepionki”.

Tymczasem konsultantka ds. chorób zakaźnych w szpitalu St James powiedziała, że ​​wciąż krąży dużo wariantu Omicron. Więc do spotkań towarzyskich poleciłaby „przestrzenie zewnętrzne”.

Doktor Cliona Ní Cheallaigh dodała, że ​​sensowne jest szybkie zniesienie ograniczeń, ponieważ szpitale nie są przytłoczone ilością pacjentów z Covid-19 w tej fali wirusa.

Dr Ní Cheallaigh powiedziała, że ​​ma nadzieję, że ludzie mądrze wykorzystają ten czas, aby przygotować się na następną falę.

Rzecznik Sinn Féin ds. Zdrowia powiedział, że jest ostrożnym optymistą, jeśli chodzi o złagodzenie ograniczeń.

David Cullinane powiedział, że ta zmiana następuje po „trudnych dwóch latach” i trzeba wyciągnąć wnioski z pandemii.

„To dobry dzień, ludzie muszą odzyskać swoje życie, ale musimy również zachować ostrożność i zapewnić utrzymanie infrastruktury zdrowia publicznego w zakresie testowania, śledzenia, szczepień” – powiedział.

ŹródłoRTE

Podobne artykuły

[td_block_social_counter facebook="435965256939112" youtube="https://www.youtube.com/channel/UCEILEiJ8w3Hr0W2KZe9KifA/" style="style8 td-social-boxed td-social-font-icons" tdc_css="eyJhbGwiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjM4IiwiZGlzcGxheSI6IiJ9LCJwb3J0cmFpdCI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiMzAiLCJkaXNwbGF5IjoiIn0sInBvcnRyYWl0X21heF93aWR0aCI6MTAxOCwicG9ydHJhaXRfbWluX3dpZHRoIjo3Njh9" custom_title="Social media" block_template_id="td_block_template_8" f_header_font_family="712" f_header_font_transform="uppercase" f_header_font_weight="500" f_header_font_size="17" border_color="#dd3333" manual_count_twitter="36" twitter="s" manual_count_youtube="25" manual_count_facebook="20459"]
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły