fbpx
2.9 C
Dún Laoghaire
niedziela, 5 lutego, 2023

Brak kwarantanny dla osób zaszczepionych boosterem i ozdrowieńców

Minister Zdrowia potwierdził, że osoby, które otrzymały szczepienie przypominające, nie będą już musiały ograniczać swoich ruchów, jeśli zostaną zidentyfikowane jako bliski kontakt z potwierdzonym przypadkiem Covid.

Stephen Donnelly powiedział, że rząd planuje znieść wymóg ograniczenia ruchu dla bliskich kontaktów.

Ci, którzy otrzymali szczepienie przypominające lub niedawno wyleczyli się z Covid, nie będą już podlegać kwarantannie, o ile nie mają żadnych objawów, powiedział minister.

Donnelly powiedział, że zniesienie zasady „dla pozornie zdrowych” zostanie omówione przez ministrów w środę (12.01). Nie jest jednak jasne, kiedy zmiany wejdą w życie.

Minister powiedział, że co ósmy pracownik służby zdrowia był nieobecny z powodu obowiązujących przepisów. Rezygnacja z wymogu zdrowych bliskich kontaktów pomogłaby w obciążeniu pracą.

Przyznał również, że w sektorze zdrowia już istnieją odstępstwa, które pozwalają wielu z tych osób wrócić do pracy.

Donnelly miał trudności z wyjaśnieniem, w jaki sposób obecna decyzja ma się do prawa nie ujawniania statusu szczepień w miejscu pracy.

„Jest wiele osób, które miały pierwsze dwa szczepienia i przeszły Covid w ciągu ostatnich trzech miesiącach, co oznacza, że ​​nie kwalifikują się jeszcze do otrzymania dawki przypominającej. Są jednak uwzględnione (w nowym systemie i nie muszą ograniczać ruchów)” – powiedział.

Wprowadzenie nowych przepisów

Zapytany, ile czasu minie, zanim nowe przepisy wejdą w życie, odpowiedział: „Oczywiście dość szybko. To jest temat do omówienia przez gabinet, a rząd jest bardzo świadomy obciążenia ludzi zdrowych. Wiemy też, że są ludzie, którzy chcą wrócić do pracy.”

„Nie chcemy tysięcy ludzi w całym kraju, którzy nie mają nic do roboty. Są też pracodawcy, którzy chcą, aby ludzie wrócili do pracy. Wiemy, że są ludzie, którzy po prostu chcą móc wyjść i żyć swoim życiem. Chcemy to zrównoważyć. Oczywiście z upewnieniem się, że jest to zrobione dobrze i bezpiecznie.

„Musimy wracać do pracy. Ale musimy mieć w tle alternatywę, bo inny wariant może pojawić się bardzo szybko”.

Donnelly powiedział, w programie Hard Shoulder:

„Myślę, że możemy osiągnąć szczyt Omicrona w ciągu najbliższych kilku dni. Przez jakiś czas może to nie być widoczne w liczbach przypadków. A to dlatego, że system PCR „nie nadąża za ilością infekcji w kraju”.

Irlandia w tej chwili zgłaszała 22 000 do 25 000 pozytywnych przypadków dziennie za pośrednictwem systemu PCR. Rada zdrowia uważa jednak, że rzeczywisty poziom infekcji Omicronem w społeczności był „dwa do trzech razy większy”. To oznacza potencjalnie 75 000 przypadków dziennie.

 

Podobne artykuły

Social media

20,459FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły