fbpx
7.7 C
Dún Laoghaire
środa, 1 lutego, 2023

Aresztowano drugiego mężczyznę w związku ze śmiercią Ashling

Drugi mężczyzna został aresztowany przez policjantów prowadzących śledztwo w sprawie morderstwa nauczycielki Ashling Murphy – podał Irish Times.

Trzydziestoletni mężczyzna został aresztowany jak podaje Garda:  „na wschodzie Irlandii” w związku ze śledztwem w sprawie morderstwa.

 

Został on zatrzymany w związku z podejrzeniem o ukrywanie informacji w sprawie morderstwa.  Nie jest on podejrzewany o udział w zabójstwie nauczycielki.

 

W tym samym czasie nadal trwa przesłuchanie 31-letniego mężczyznę. Media podają, że pochodzi on z Europy Wschodniej. Mężczyzna jest ojcem piątki dzieci.

W mediach społecznościowych pojawiły się jego dane osobowe, których nie można podawać do czasu postawienia zarzutów.

 

Komenda Główna Garda Siochana z Dublina, potwierdziła, że ​​jest on przesłuchiwany „pod zarzutem morderstwa”.

Garda przekazała, że zabójca miał przy sobie broń i wyrzucił ją, prawdopodobnie do kosza na śmieci lub wyrzucił ją gdzieś na poboczu drogi z dala od miejsca zbrodni. Zespoły poszukiwawcze policji wciąż próbują odszukać tę broń.

Miejsce zbrodni na Canale Grande w Cappincur na obrzeżach Tullamore pozostaje zamknięte, prawie tydzień po morderstwie.

Mężczyzna został aresztowany we wtorek rano po wypisaniu ze szpitala w Dublinie.

Detektywi odtworzyli ślady niektórych ruchów podejrzanego w zeszłym tygodniu przed jego przyjęciem do szpitala.

Garda posiada nagranie z kamer CCTV przedstawiające mężczyznę na rowerze w okolicy Tullamore w dniu morderstwa. Uważają, że ten rower jest rowerem górskim, który został później pozostawiony przez zabójcę na miejscu morderstwa po tym, jak uciekł na piechotę, gdy został spłoszony przez dwie kobiety.

ŹródłoIrish Times