fbpx
11.1 C
Dún Laoghaire
wtorek, 21 marca, 2023

Topowy irlandzki prawnik zwraca uwagę na prawo do przenoszenia urlopu

Topowy irlandzki prawnik poinformował ludzi o ich prawach w odniesieniu do przenoszenia urlopu na kolejny rok kalendarzowy.

Richard Grogan, jest obserowowy przez sporą rzeszę fanów na TikToku, gdzie opowiada o różnych sprawach z zakresu prawa w Irlandii.  Pan Grogan niestety zmarł w listopadzie w 2022, ale nagrane przez niego filmiki nadal cieszą sie popularnością.

W jednym z nich irlandzki prawnik informuje, że żadna firma nie ma prawa przekazać pracownikowi, że nie jest możliwe przeniesienie urlopu po zakończeniu roku kalendarzowego 31 grudnia.

 

„Większość pracodawców wskazuje, że urlop trwa do końca grudnia”  mówi prawnik.

 

„W irlandzkim prawie obowiązujący rok naliczania urlopu rok trwa od 1 kwietnia do 31 marca.”

„Mówi o tym sekcja 2 ustawy o organizacji pracy.”

„Pracodawca, który mówi, że nie możesz przenieść urlopu po 31 grudnia, »łamie prawo«, koniec dyskusji – Takie jest prawo i kropka”.

@richardgrogansolicitors

Holidsy Carry Ovef #thatsthelawandthatsafact

♬ original sound – richardgrogansolicitors

 

Na stronie Citizens Information można znaleźć informację : „Twoje prawo do corocznego urlopu zależy od tego, ile czasu przepracowałeś w roku urlopowym.”

„Rok urlopowy trwa od kwietnia do marca. Wielu pracodawców używa roku kalendarzowego (od stycznia do grudnia) zamiast oficjalnego roku urlopowego, aby obliczyć Twoje prawo do urlopu. Twój pracodawca powinien poinformować Cię, kiedy zaczyna się i kończy Twój rok urlopowy”.

ŹródłoIrish Mirror

Podobne artykuły

Social media

20,459FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły