fbpx
9.8 C
Dún Laoghaire
środa, 1 lutego, 2023

Polonijna akcja świąteczna w Irlandii

W grudniu, jak co roku od 4 lat wolontariusze Together-Razem przed Bożym Narodzeniem przygotowują i rozwożą paczki świąteczne rodzinom, aby podzielić się z nimi świąteczną radością.

Setki organizacji charytatywnych w Irlandii wspierają bezdomnych, osoby ubogie czy osoby samotne organizując zbiórki finansowe i żywnościowe. Na ulicach wielu miast pojawiają się wolontariusze z puszkami, organizacje ogłaszają swoje Christmas Appeals, aby wspierać swoich podopiecznych.

Polacy w Irlandii w Cork, też mają taką swoją akcję !

Jak piszą na swojej stronie o akcji.:

„W Together-Razem chcemy podzielić się ciepłem świąt z sąsiadami, z osobami starszymi, z osobami samotnymi z rodzinami, które ucieszą się tym drobnym gestem.

W tym roku ponownie wraz z Saint Vicent de Paul przygotujemy paczki żywnościowe dla rodzin, a dla tych z małymi dziećmi chcemy zakupić też maskotki i inne drobne zabawki oraz środki higieny osobistej i chemii domowej.

Możesz wesprzeć akcję darowizną finansową.

Wpłaty można dokonywać za pomocą portalów charytatywnych i utworzonych tam specjalnych fundraiserów
https://www.justgiving.com/campaign/sharethechristmasjoy

lub tutaj

Pani Ewa Ikwanty z Together-Razem opowiada o programie:

„Paczki trafiają głównie do rodzin, których sytuacja jest nam znana, bo od wielu lat współpracujemy z tymi rodzinami, lub nagle znalazły się w trudniejszej sytuacji z powodów losowych. Można też nominować osoby samotne, chore.”

„Program prowadzimy od 4 lat przed świętami Bożego Narodzenia” – opowiada Wojciech Białek

„Wiemy, że nasi rodacy są bardzo wrażliwi na krzywdę bliskich i chętnie wspierają różne akcje charytatywne. Ta akcja jest taką naszą polonijną, w której myślimy głównie o naszych rodakach. Dlatego prosimy naszych rodaków i  firmy prywatne o rozpropagowanie akcji, bo to ważne, aby w te święta dzielić się z innymi radością w ich przeżywaniu.”

I Ty możesz również zostać Mikołajem

Po za wpłata dowolnej kwoty na akcję istnieje możliwość włączenia się w program w inny sposób.

Jak to zrobić?

  1. Możesz nominować rodzinę z Cork, którą znasz. Ważne że wszystko ma się odbyć z procedurami ochrony danych osobowych wg kroków poniżej:

A . Pobierz formularz NOMINACJI ze strony:

B. NASTĘPNIE spotkaj się z rodziną, którą chcesz zgłosić do programu „Podziel się świąteczną radością”. 
Opowiedz jej o Together-Razem oraz o idei projektu  i – jeśli rodzina jest zainteresowana – poproś jej dorosłego przedstawiciela o podpisanie NOMINACJI i zgody na kontakt z naszej strony.
Jeśli nie będzie podpisu to z powodu ochrony danych osobowych nie będziemy mogli skontaktować się z rodziną i przekazać jej paczki.
UWAGA: Sama nominacja nie gwarantuje, że rodzina otrzyma paczkę.

C. Zrób zdjęcie lub zeskanuj dokument NOMINACJI i  wyślij na adres info@together-razem.org,  a oryginał wyślij/dostarcz na adres Together-Razem, Unit 2A, Kilnap Business Park, Old Mallow Rd, Cork

Rodzina nie może sama zgłosić się do projektu.  Rodzinę może zgłosić instytucja irlandzka/organizacja polonijna/szkoła polonijna/parafia lub inna osoba prywatna.

2. Jeśli nie możesz osobiście się zaangażować to możesz finansowo bez wychodzenia z domu zorganizować zbiórkę  i wspomóc nas finansowo, abyśmy mogli zakupić zabawki i środki chemiczne dla rodzin.

Tutaj link do kampanii na stronie JustGiving.

PODARUJ DOWOLNĄ KWOTĘ

3. Możesz również zorganizować zbiórkę na Facebook.

Kliknij  pozycję Zbiórki pieniędzy w menu na swoim profilu lub link https://www.facebook.com/fundraisers.

Wybierz opcję Organizacja non-profit/dobroczynna. Znajdź i wybierz Together-Razem Centre, następnie uzupełnij dane dotyczące zbiórki pieniędzy. Kliknij opcję Utwórz.

4. Możesz też po prostu udostępnić informację o akcji „Podziel się świąteczna radością” i w taki prosty sposób przysłużyć się innym.

Together-Razem zachęca wszystkich Polaków do włączenia się do akcji wzajemnej pomocy i wsparcia w tym świątecznym czasie.

Akcja obejmuje hrabstwo Cork i trwa do dnia 23 grudnia 2021 

MATERIAŁ PATRONA:
Centrum Together-Razem to organizacja pożytku publicznego w Irlandii , założona w roku 2006 w Cork i jej głównym celem działania jest wspierania Polaków w Irlandii w czterech obszarach:
1. Doradztwo i wsparcie Poradnictwo socjalne, porady prawne z irlandzkimi prawnikami, konsultację online 
2. Edukacja Prowadzenie lekcji języka angielskiego, prowadzenie szkoły polonijnej dla dzieci polskich pod szyldem Akademia Razem w  miastach hrabstwa Cork: w Ballincollig, w Cork i w Midleton
3. Zdrowie psychiczne Prowadzenie poradni zintegrowanych serwisów psychoterapeutycznych U-Clinic dla osób doświadczających problemów takich jak: depresja, problemy w związkach, uzależnienia, współuzależnienie etc
4. Promowanie integracji Prowadzenie programów dla polskich seniorów w ramach grupy Aktywni Seniorzy Razem. Ponadto szereg programów poprawiających świadomość obywatelską, programy edukacji wyborczej czy poprawy zdrowia psychicznego.