fbpx
2.2 C
Dún Laoghaire
poniedziałek, 6 lutego, 2023

Omicron: kluczowi pracownicy mają być zwolnieni z konieczności kwarantanny

Taoiseach poprosił urzędników o sporządzenie „natychmiastowego planu awaryjnego”, ponieważ rosną obawy z powodu wariantu Omicron.

Rząd zmierza do zwolnienia kluczowych pracowników usług publicznych z wymogów samoizolacji, ponieważ rosną obawy o wpływ fali Omicron na podstawowe usługi.

Taoiseach Micheál Martin poprosił urzędników o sporządzenie „natychmiastowego planu awaryjnego na nadchodzący okres w tym ryzyko związane z absencją związaną z Covid-19”.  Informacje przekazał jego rzecznik.

Każdy sektor ma ocenić i zaplanować redukcje ryzyka transmisji i absencji wpływających na zasadnicze usługi lub infrastrukturę.”

Z 6307 nowymi przypadkami Covid19 ogłoszonymi w środowy wieczór, urzędnicy uważają, że wariant Omicron zaczyna powoli stawać się dominującym.

Rząd prognozuje powyżej 10 000 przypadków zachorowań dziennie.

Jeśli osoby utrzymujące bliskie kontakty z chorymi zostaną zmuszone do samoizolacji, może to wywrzeć duży wpływ na usługi publiczne.

W służbie zdrowia obowiązują już odstępstwa dla kluczowych pracowników.

Ale źródła rządowe twierdzą, że Koalicja chce zbadać dalsze odstępstwa od zasady kwarntanny dla innych kluczowych pracowników. Są to m.in. Garda, straż pożarna, funkcjonariusze więzienni oraz osoby zaangażowane w infrastrukturę i usługi użyteczności publicznej, takie jak wodociągi i zaopatrzenie w energię.

 

Istnieją „zdecydowane obawy, że może wystąpić wysoka absencja na wielką skalę” twierdzą źródła rządowe. Rząd obawia się wysokiego poziomu absencji związanej z Covid w opiece zdrowotnej tak jak to miało miejsce w Londynie, który znalazł się w uścisku fali Omicron.

Pogorszenie

Ministrowie mają nadzieję, że kampania promująca trzecią dawkę szczepienia – powiązana z obowiązującymi obecnie ograniczeniami – pozwoli uniknąć najgorszego scenariusza, ale oczekuje się, że nieuchronne jest gwałtowne pogorszenie.

Może to wymagać podjęcia dalszych środków już w przyszłym tygodniu.

Irlandia Północna odnotowała najwyższą dzienną liczbę nowych infekcji Covid-19 w środę, a dodatkowe 3231 przypadków wirusa zostało potwierdzone przez Departament Zdrowia Irlandii Północnej. 

ŹródłoIrish Times

Podobne artykuły

Social media

20,459FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły