fbpx
9.8 C
Dún Laoghaire
środa, 1 lutego, 2023

15 lat organizacji Together-Razem

W dniu 27 listopada 2021 w siedzibie Centrum Together-Razem odbyła się skromna uroczystość z okazji 15-lecia organizacji.

Była to też okazja do zaznaczenia 10-lat prowadzenia programów dla seniorów. Spotkanie z uwagi na obostrzenia odbyło się w formacie hybrydowym.

Gościem specjalnym była Ambasador Anna Sochańska oraz Kierownik Wydziału Konsularnego Grzegorz Sala. W swoich słowach podziękowali za wspieranie Polaków oraz za realizowane przez te wszystkie lata programy.

Dyrektor Wojciech Białek oraz przewodniczący Zarządu Joe Joyce podkreślili role dobrego partnerstwa z Ambasadą oraz podziękowali wszystkim zaangażowanym w organizacje na przełomie tych wszystkich 15 lat.

Na ekranie projektora do uroczystości dołączyły wirtualnie osoby aktualnie związane z organizacją oraz te, które kiedyś działały w jej strukturach. Ten wieczór był okazją do wspominek. Został przedstawiony przygotowany film prezentujący 15 lat działalności. Były tam osoby, które tworzyły organizację, które angażowały się w jej działalność przez lata.

Odtworzono nagrane video z życzeniami od dorosłych i od dzieci czy wreszcie zaprezentowane zostało wzruszające wiersze o tematyce pomagania, które przygotowali uczniowie szkoły polonijnej Akademia Razem.

Odbył się również wirtualny quiz z wiedzy o Together-Razem.  Na koniec pojawił się tort przygotowany specjalnie na tę okazję.

Uczestniczący w spotkaniu przedstawiciele grupy Aktywni Seniorzy Razem wraz z Koordynatorem Ewą Ikwanty z uśmiechem wspominali wspólne lata w organizacji i chętnie pozowali do zdjęć grupowych z Ambasador Anną Sochańską.

Nowa broszura

Ten wieczór to była również okazja do rozpoczęcia promocji obszernej broszury „Wsparcie socjalne w pigułce 2022”, która trafi do rąk wszystkich naszych rodaków w styczniu 2022. Broszura zawiera wszystkie aktualne stawki pomocy społecznej obowiązujące od nowego roku oraz podstawowe informacje dotyczące pomocy konsularnej.

Możesz się jeszcze dołączyć

Jeszcze można się włączyć się w obchody 15-lecia i Razem z Together-Razem i każdy może dołożyć swoją cegiełkę do uhonorowania ciężkiej pracy organizacji na rzecz Polaków w Irlandii.

Co możesz zrobić?

  1. Weź udział w 15-kilometrowym wirtualnym marszu bądź biegu.

Połącz idee zdrowego stylu życia ze wsparciem organizacji polonijnej. Wirtualne wydarzenie jest dostępne dla każdego, od regularnych maratończyków  po niedzielnych biegaczy amatorów! Możesz pobiec, a możesz również się przespacerować. Ważne aby ukończyć 15 km. Można tego dokonać za jednym razem lub możesz podzielić 15 km i zrobić to na kilka razy. Każdy uczestnik otrzyma medal po wysłaniu do nas dowodu ukończenia tego wyzwania.

Dołącz, korzystając z poniższego linku!

https://activityforcharity.ie/produkt/15th-anniversary-of-together-razem-15k-run/

 

  1. Zasponsoruj 15 sesji terapii na 15 lecie

Możesz też zasponsorować sesję psychoterapii dla naszego rodaka wpłacając darowiznę na ten cel tutaj link:  https://donorbox.org/15-counselling-sessions-for-15-years

 

Centrum Together-Razem to organizacja pożytku publicznego w Irlandii , założona w roku 2006 w Cork i jej głównym celem działania jest wspierania Polaków w Irlandii w czterech obszarach:
1. Doradztwo i wsparcie:
Poradnictwo socjalne, porady prawne z irlandzkimi prawnikami, konsultację online 
2. Edukacja:
Prowadzenie lekcji języka angielskiego, prowadzenie szkoły polonijnej dla dzieci polskich pod szyldem Akademia Razem w  miastach hrabstwa Cork: w Ballincollig i w Midleton
3. Zdrowie psychiczne:
Prowadzenie poradni zintegrowanych serwisów psychoterapeutycznych U-Clinic dla osób doświadczających problemów takich jak: depresja, problemy w związkach, uzależnienia, współuzależnienie etc
4. Promowanie integracji:
 Prowadzenie programów dla polskich seniorów w ramach grupy Aktywni Seniorzy Razem. Ponadto szereg programów poprawiających świadomość obywatelską, programy edukacji wyborczej czy poprawy zdrowia psychicznego.