fbpx
9.5 C
Dún Laoghaire
poniedziałek, 29 listopada, 2021

Życie z Covid w ramach rządowej kampanii „Bądź gotowy na zimę” — Coveney

Minister Simon Coveney powiedział, że życie z Covid-19 i bycie w pełni świadomym tego zjawiska jest częścią rządowej kampanii „Bądź gotowy na zimę”.

Przewodniczący Grupy Zadaniowej ds. Planowania Kryzysowego, minister Coveney powiedział, że gdy Irlandia wkracza w drugą zimę z Covid-19,  sytuacja jest niepewna i niepokojąca.

Powiedział, że nowe ograniczenia wprowadzone przez rząd są „rozważnymi decyzjami” mającymi na celu uniknięcie kolejnych ograniczeń nałożonych na społeczeństwo.

Jeśli chodzi o wcześniejsze godziny zamknięcia klubów nocnych i pubów, minister Coveney powiedział, że te miejsca stanowią czynnik ryzyka i że zadaniem rządu nie jest podejmowanie popularnych decyzji. Raczej podejmowanie ich na podstawie wskazań ekspertów zdrowia publicznego w celu ochrony społeczeństwa.

Powiedział, że rząd nie może wykluczyć dalszych ograniczeń, ale ostatnią rzeczą, jakiej chciałby rząd, byłyby dalsze surowe ograniczenia w przygotowaniach do Bożego Narodzenia.

23 osoby straciły życie na farmach

Innym celem planu zimowego jest bezpieczeństwo farm, a Coveney powiedział, że jest „całkowicie świadomy”, że 23 osoby straciły życie na farmach na całej wyspie Irlandii w 2020 roku.

Jego kolega z partii, minister stanu Martin Heydon odpowiedzialny za bezpieczeństwo w gospodarstwach rolnych, powiedział, że zimowe burze mogą mieć poważny wpływ na gospodarstwa i że konieczne jest, aby rolnicy przeprowadzili już teraz wszelkie prace konserwacyjne w ramach przygotowań na złą pogodę.

Minister Heydon powiedział, że nadszedł czas na trwałą zmianę nastawienia, jeśli chodzi o bezpieczeństwo gospodarstw.

Jego przesłaniem do społeczności rolniczej było „przestać ryzykować, zaprzestać starych nawyków, zaprzestać tolerowania złych praktyk”.

Powiedział, że to jedyny sposób na zmniejszenie liczby urazów i ofiar śmiertelnych w gospodarstwach.

Zdrowie psychiczne rolników

Minister Heydon powiedział, że zdrowie psychiczne rolników jest również wyzwaniem, a pandemia ograniczyła dostęp rolników do sieci wsparcia.

 Zima na drogach

Podczas rozpoczęcia rządowej kampanii „Bądź gotowy na zimę”, minister w Departamencie Transportu, Hildegarde Naughton, powiedziała, że głównym priorytetem rządu podczas trudnych warunków pogodowych, takich jak śnieg i lód, jest utrzymanie otwartych dróg.

Powiedziała, że 206 000 ton soli jest dostępnych z dodatkowym zapasem, jeśli będzie taka potrzeba.

Minister Naughton wskazała na porady zawarte w broszurach i na stronie internetowej „Bądź gotowy na zimę”. Aby jak najlepiej przygotować się na trudne warunki pogodowe dla kierowców, rowerzystów i pieszych.

Powiedziała, że ważne jest, aby zaplanować i upewnić się, że pojazdy są sprawdzane i gotowe do zimy.

Przestrzeganie ostrzeżeń pogodowych

Evelyn Cusack, szefowa prognozowania w Met Éireann, powiedziała, że ważne jest aby przestrzegać ostrzeżeń pogodowych.

Powiedziała, że ostrzeżenie Status żółty o ostrym wietrze nie powinno być ignorowane. Wprawdzie nie musi to oznaczać wichury, ale mimo to może być niebezpieczne.

Powiedziała, że ​​ostrzeżenia oznaczone kolorami zostały wprowadzone dopiero w ciągu ostatnich kilku lat, ale ludzie się do nich przyzwyczajają.

Przypomniała, że ostrzeżenia Met Éireann są wydawane, ponieważ pogoda może potencjalnie powodować ryzyko.

ŹródłoRTE

Podobne artykuły

Social media

19,975FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły

error: Content is protected !!