fbpx

Tysiące osób protestowało w Dublinie

Kilka tysięcy osób protestowało w Dublinie w sobotę  wyrażając swój sprzeciw wobec paszportów szczepionkowych i innym zaleceniom zdrowia publicznego Covid-19.

Jak donosi The Irish Times, protestujący przeszli z Parnell Square na D’Olier Street, po czym skręcili w Westmoreland Street i wrócili pod budynek poczty głównej, gdzie odbył się glówny wiec.

 

Prowadząca protest Rachel Ní Faoláin powiedziała, że ​​jest przeciwna certyfikatom Covid i  dyskryminacji.

Powiedziała, że ​​ci, którzy nie są zaszczepieni, nie stanowią większego zagrożenia dla społeczeństwa niż ci, którzy zostali podwójnie lub potrójnie zaszczepieni szczepionką Covid-19.

Tłum wyrażał swój entyzjazm, gdy Ní Faoláin skrytykowała traktowanie osób, które nie posiadają paszportów szczepionkowych.

„W ciągu ostatnich dwudziestu miesięcy nasze społeczeństwo przekształciło się w dyktaturę, totalitarną dystopię” – mówiła ze sceny przy tzw. Szpili.

 

Pani Ní Faoláin skrytykowała również irlandzkie media za relacjonowanie działań w zakresie zdrowia publicznego.

Wielu z uczestników marszu na rzecz „Prawdy i Praw Obywatelskich” niosło bannery krytykujące doniesienia o pandemii.

Podczas marszu i wiecu, żądano powrotu do pełnej swobody decyzji, zarówno tej społecznej, publicznej, jak i szczepionkowej.

Niektórzy z protestujących sprzeciwiali się też wyraźnie najnowszemu pomysłowi NPHET, a chodzi tutaj o maski dla dzieci.

Jedna z uczestniczek wiecu powiedziała też, iż zakładanie masek dziewięciolatkom i dzieciom starszym, jest „odrażające”.

Protest na kilka godzin zakłócił ruch uliczny i trasę Luas w centrum miasta.

 

ŹródłoIrish Times

Podobne artykuły

Social media

20,459FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły

error: Content is protected !!