fbpx
2.2 C
Dún Laoghaire
poniedziałek, 6 lutego, 2023

Rząd planuje szczepienie dzieci w szkołach podstawowych

Rząd planuje wprowadzenie szczepionek dla dzieci w wieku szkolnym, ale rozpoczęcie programu może trochę potrwać – zapowiedział Taoiseach Michéal Martin.

Taki plan wymaga zatwierdzenia przez Europejską Agencję Leków (EMA) i irlandzki Narodowy Komitet Doradczy ds. Szczepień (NIAC).

Taoiseach zapowiedział również, że wzrastającą liczbę przypadków Covid-19 można zmniejszyć bez konieczności stosowania pełnego lockdownu.

 

Premier powiedział, że dyrektor medyczny Tony Holohan i inni eksperci ds. zdrowia publicznego monitorują, co robią inni w celu zwalczania Covid-19 w innych krajach, w tym w Kanadzie, gdzie wydano zgodę na podawanie szczepionek dzieciom w wieku 5-11 lat.

 

Martin powiedział, że amerykańska Federalna Agencja ds. Leków (FDA) dała zielone światło dla podawania szczepionek dzieciom, a EMA miała podjąć decyzję w ciągu najbliższego tygodnia, a NIAC  następnie to rozważy przed wydaniem zalecenia przez rząd Irlandii.

Zapytany, czy uważa, że ​​wprowadzenie szczepionek do szkół podstawowych może nastąpić przed Bożym Narodzeniem, Martin powiedział, że nie sądzi, by było to możliwe, biorąc pod uwagę organizacyjne i logistyczne wyzwania, jakie to stwarza.

Lider Fianna Fail odpowiadał na pytania dziennikarzy Irish Examiner podczas ceremonii sadzenia drzew w Terence MacSwiney Community College w Knocknaheeny w Cork.

Podobne artykuły

Social media

20,459FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły