fbpx
9.5 C
Dún Laoghaire
poniedziałek, 29 listopada, 2021

Oskarżony o handel narkotykami w Irlandii, zatrzymany na lotnisku w Polsce

U Polaka handlującego marihuaną w Cork znaleziono narkotyki. Towar ukryty był pod deskami podłogowymi w jego mieszkaniu – przekazał dziennik Echo Live.

Detektyw Garda Peter Kennedy powiedział, że funkcjonariusze otrzymali poufne informacje  o handlu narkotykami w mieszkaniu Krzysztofa Korygi z  Wellington Road w Cork.

Policjanci z  wydziału ds. narkotyków  prowadzili obserwację, a następnie uzyskano nakaz przeszukania mieszkania.

W kuchni znaleziono 183 g marihuany ukryte pod deskami podłogowymi.

Krzysztof Koryga był obecny w trakcie przeszukania. Został aresztowany i przewieziony na posterunek policji w Mayfield, gdzie przyznał się do posiadania narkotyków.

„Przyznał, że ukrył marihuanę pod deskami podłogowymi. Powiedzial również, że sprzedał trochę narkotyków przed przeszukaniem, a jego zamiarem było sprzedanie wszystkiego” – powiedział detektyw Kennedy.

Przestępstwo to miało miejsce 14 września 2017 r.

Rozprawa

Oskarżony przed rozprawą przeniósł się do Wielkiej Brytanii. Dlatego też, Garda wydała więc za nim europejski nakaz aresztowania.

Detektyw Garda Kennedy powiedział, że polskie władze namierzyły oskarżonego na lotnisku w Polsce, kiedy  wsiadał na pokład samolotu do Wielkiej Brytanii. W rezultacie został zatrzymany na podstawie nakazu aresztowania. O tym fakcie powiadomiono władze irlandzkie.

Detektyw powiedział, że oskarżony spędził trzy miesiące w aresztach w Polsce i w Irlandii przed sprawą w Sądzie Okręgowym  w Cork.

Adwokat Dermot Sheehan powiedział, że oskarżony istotnie zmienił swoje życiu podczas tych czterech lat. Istotne dla sprawy jest, że obecnie mieszka z rodziną w Wielkiej Brytanii i pracuje na pełny etat.

„W czasie popełnienia przestępstwa  nadużywał  marihuany i alkoholu, a także sprzedawał marihuanę, aby finansować konsumpcję środków odurzających.” – powiedział Sheehan.

Sędzia Boyle powiedziała:

„Jesteś teraz inną osobą. Masz pracę na pełen etat. Dbasz o swoją żonę, która ma poważne problemy zdrowotne.”

„Czynnikiem łagodzącym jest podpisane przyznania się do winy. Oszczędziło to państwu czasu i kosztów przeprowadzenia procesu. Wygląda na to, że stałeś się funkcjonującym członkiem społeczeństwa, który działa legalnie i opiekuje się poważnie chorą partnerką, a także dwójką Wszych dzieci. W areszcie spędziłeś już trzy miesiące.

„ W takiej sytuacji zawieszam Ci resztę wyroku”

ŹródłoEcho Live

Podobne artykuły

Social media

19,975FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły

error: Content is protected !!