fbpx
9.5 C
Dún Laoghaire
poniedziałek, 29 listopada, 2021

Nowe postanowienia rządu w związku z rosnącymi przypadkami Covid-19

„Nie ma wątpliwości, że bez programu szczepień bylibyśmy teraz w lockdownie”, powiedział Taoiseach Micheál Martin, zwracając się do narodu irlandzkiego.

Oświadczenie publiczne nastąpiło po posiedzeniu gabinetu w sprawie sytuacji, w obliczu której stoi Irlandia w związku z rosnącymi przypadkami Covid-19, podaje The Irish Times.

„Wiem, że obraz wyłaniający się w całej Europie i liczby chorych w naszym kraju są powodem do głębokiego niepokoju. Nikt nie chce wracać do świata powszechnych ograniczeń. O to właśnie chodzi w tych zmianach” – powiedział.

„Jest coraz bardziej oczywiste, że doświadczamy kolejnej fali infekcji Covid… Jeśli hospitalizację będą rosły w tempie, w którym obecnie nie widzimy szans, aby jakikolwiek system opieki zdrowotnej na świecie był w stanie sobie z tym poradzić”.

Postanowienia rządu

  • Od czwartku wprowadzenie nowej godziny zamknięcia pubów i restauracji. W rezultacie klienci będą musieli wziąć pod uwagę, że o północy należy opuścić lokale. Postanowienie nie dotyczy gości hotelowych.
  • Wprowadzenie ponownej możliwości pracy z domu.
  • Zmiana zaleceń dotyczących zdrowia publicznego dla gospodarstw domowych, w których potwierdzony został przypadek Covid-19. Członkowie takiego gospodarstwa domowego zostaną teraz poproszeni o ograniczenie poruszania się przez pięć dni. Wcześniej, w takiej sytuacji osoby zaszczepione nie były do tego zobowiązane.
  • Gospodarstwa domowe, gdzie jest zdiagnozowana osoba chora otrzymają drogą pocztową testy antygenowe.
  • Ustawowy wymóg dotyczący przepustek Covid-19 (w oparciu o szczepienia lub rekonwalescencję) zostanie rozszerzony na kina i teatry
  • Rozszerzenie programu szczepień przypominających Covid-19 o osoby w wieku powyżej 50 lat, osoby z chorobami podstawowymi oraz osoby przebywające w placówkach długoterminowej opieki zdrowotnej. Nowa grupa docelowa została określona zgodnie z zaleceniami Narodowego Komitetu Doradczego ds. Szczepień.

W drodze na  spotkanie Taoiseach powiedział:

„Musimy dziś podejmować decyzje. Myślę też zbiorowo, jako społeczeństwo, musimy uważać na siebie nawzajem. Po prostu być bardzo świadomym, że sytuacja się pogarsza i pogorszy się, zanim będzie lepiej”.

We wtorek 16 listopada Departament Zdrowia potwierdził 4407 nowych przypadków Covid-19. W szpitalach natomiast o godzinie 8 rano liczba pacjentów leczonych na Covid wynosiła 614,  w tym 114 osób na intensywnej terapii.

Podobne artykuły

Social media

19,975FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły

error: Content is protected !!