fbpx

Irlandia wprowadzi restrykcje dla podróżnych z uwagi na nowy typ wirusa

Rząd rozważa ponowne wprowadzenie obowiązkowej kwarantanny hotelowej w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się nowego wariantu Covid-19 zwanego „Omicron” – podał Irish Examiner.

Irlandia dołączyła do innych krajów w UE, stosujących tzw.„hamulec bezpieczeństwa” w odniesieniu do siedmiu krajów południowoafrykańskich.

Minister Zdrowia Stephen Donnelly powiedział, że wszyscy Irlandczycy przebywający obecnie w Botswanie, Eswatini, Lesotho, Mozambiku, Namibii, RPA i Zimbabwe powinni jak najszybciej wrócić do kraju.

Przed wjazdem do kraju będą musieli przejść test PCR niezależnie od posiadanego szczepienia.

W tym czasie będą musieli również przejść ścisłą kwarantannę domową i test PCR.

Donnelly powiedział, że policja będzie pilnować kwarantanny domowej.

Dodał, że na początku przyszłego tygodnia zostaną wprowadzone przepisy umożliwiające wprowadzenie obowiązkowej kwarantanny hotelowej.

Inne kraje, w których wykryto nowy wariant wirusa, mogą również znaleźć się na liście kwarantanny hotelowej w miarę rozwoju sytuacji – powiedział Donnelly.

„Znany już jest jeden przypadek w Belgii, jeden przypadek w Izraelu i w Hongkongu, a cała Unia Europejska rozważa ograniczenia w podróżowaniu ”- powiedział.

Departament Transportu nawiązał współpracę z przewoźnikami, aby zapewnić rygorystyczne przestrzeganie wszystkich odpowiednich wymagań przed odlotem (certyfikat Covid, dowód testu PCR, formularze lokalizatora pasażerów).

Departament Sprawiedliwości organizuje również wzmożoną kontrolę wyrywkową pasażerów po przybyciu na lotniskach.

 

W oświadczeniu wydanym w piątek wieczorem rzecznik Departamentu Spraw Zagranicznych (DFA) powiedział, że sieć Ambasad Irlandii jest aktywna „w celu zapewnienia pomocy konsularnej obywatelom Irlandii na żądanie i w stosownych przypadkach”.

Szacuje się, że w Republice Południowej Afryki mieszka ponad 35 000 obywateli Irlandii, z których większość ma podwójne obywatelstwo .

„Wielkość społeczności irlandzkiej w krajach sąsiednich jest znacznie mniejsza, a liczba Irlandczyków podróżujących w tych krajach będzie obecnie stosunkowo niewielka w porównaniu z RPA” – powiedział rzecznik DFA.

„Główny kierunek pomocy konsularnej, o którą prosi się w tej chwili, dotyczy zapytań o wymogi wjazdowe podczas powrotu do Irlandii” – dodał rzecznik.

Podobne artykuły

Social media

20,459FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły

error: Content is protected !!