fbpx
9.4 C
Dún Laoghaire
środa, 20 października, 2021

Szczury wielkości kotów wchodzą do domów

Specjalista od deratyzacji przekazał irlandzkiemu Independent, iż gigantyczne szczury „wielkości kotów” pojawiły się w wielu domach w Wielkiej Brytanii. Niektóre nawet wchodzą przez toaletę.

Andrew Dellbridge, szef Ace Pest Control, powiedział, że jego klientka była zszokowana, gdy zobaczyła szczura wychodzącego z jej muszli klozetowej.

– „Korzystała z łazienki i usłyszała jakiś hałas. Zajrzała do muszli klozetowej i z przerażeniem odkryła szczura”- powiedział Dellbridge.

 

Pan Dellbridge dodał, że problem ilości szczurów znacznie się pogorszył przez „przepełnione pojemniki na śmieci”, a jego firma została zmuszona do zatrudnienia dodatkowych pracowników, aby zająć się gryzoniami.

Kontynuował: „Z powodu złych nawyków wyrzucania śmieci, które mamy, śmieci po prostu się piętrzą i stanowią pożywkę dla szczurów.”

 

Ace Pest Control apelują o opuszczanie desek klozetowych w domach i zamykanie okien i drzwi garażowych, przeglądniecie murów swojego domu czy nie mają dziur, aby zapobiec przedostawaniu się gryzoni na ich posesję.

 

Jenny Rathbone z firmy zajmującej się zwalczaniem szkodników pest.co.uk powiedziała, że ​​jej firma zazwyczaj odnotowała 50-procentowy wzrost zgłoszeń problemów ze szczurami.

Największy szczur, który został złapany w Wielkiej Brytanii, mierzył 53 centymetrów-  od czubka do ogona i został znaleziony w Bournemouth w listopadzie 2018 roku.

Terry Walker, ekspert od zwalczania szkodników, który wtedy złapał gryzonia, powiedział, że szczury stają się większe, ponieważ ludzie wytwarzają „więcej odpadów”, a „rodzaj odpadów, które wyrzucamy, zawiera znacznie więcej tłuszczów”.

ŹródłoIndependent

Podobne artykuły

Social media

19,975FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły

error: Content is protected !!