fbpx
9.4 C
Dún Laoghaire
środa, 20 października, 2021

Stopa bezrobocia w Irlandii spadła do 10 procent

Główna stopa bezrobocia w Irlandii spadła do 10 procent, do najniższego poziomu od początku pandemii – przekazał dziś Irish Times.

Najnowsze dane o bezrobociu z Głównego Urzędu Statystycznego (CSO) wskazują na gwałtowne przyspieszenie aktywności gospodarczej w połączeniu ze zniesieniem ograniczeń Covid-19.

Według CSO we wrześniu 273 444 osoby były bez pracy lub otrzymały rządowy zasiłek pandemiczny (PUP).

Odpowiada to stopie bezrobocia na poziomie 10 procent, w porównaniu z 12,4 procent w poprzednim miesiącu i z najwyższym pandemicznym poziomem bezroboocia 31 procent  w kwietniu 2020 roku.

Te optymistaczne sane pojawiają się,  po tym gdy Bank Centralny zasygnalizował, że gwałtowne odbicie w gospodarce spowodowane wydatkami konsumenckimi może stworzyć do 160 000 nowych miejsc pracy w ciągu najbliższych dwóch lat.

 

Główny ekonomista Grant Thornton Ireland Andrew Webb powiedział, że te statystyki „muszą być pewną ulgą dla rządu przed ogłoszeniem budżetu, ponieważ dają przekonanie, że gospodarka Irlandii wraca do działania”.

 

„Chociaż jest to powód do optymizmu, istnieją sektory w gospodarce, w których wyrwanie się z ekonomicznych skutków pandemii zajmie trochę czasu. Wygląda na to, że sektory zależne od turystyki będą miały dłuższą ścieżkę powrotu do zdrowia, ponieważ hybrydowa praca i ograniczone podróże międzynarodowe nadal wpływają na te sektory ”- powiedział.

 

ŹródłoIrish Times

Podobne artykuły

Social media

19,975FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły

error: Content is protected !!