fbpx
9.5 C
Dún Laoghaire
poniedziałek, 29 listopada, 2021

Setki klubowiczów bawiło sie wczoraj w Button Factory w Dublinie

Setki klubowiczów bawiło się wczoraj w Button Factory w Dublinie na pilotażowej imprezie klubu nocnego. Większość z nich twierdziła, że nie byli w klubie nocnym od ponad półtora roku.

Wydarzenie odbyło sie przy 60-procentowym zapełnieniu sali. Przed wejściem uczestnicy pokazywali certyfikaty szczepionkowe i robione były testy antygenowe.

Dodatkowo uczestnicy podawali pełne dane kontaktowe, potrzebne przy śledzeniu kontaktów. W ciągu najbliższych dni klubowicze biorący udział w pilotażowym wydarzeniu zostaną sprawdzeni, czy w trakcie imprezy nie doszło do zarażenia.

Minister kultury Catherine Martin powiedziała, że ​​rząd nie podjął jeszcze jednoznacznej decyzji dotyczącej testów antygenowych. Jeszcze nie wiadomo czy będą one stosowane, gdy kluby nocne zostaną ponownie otwarte po 22 października.

Wydarzenie było testowane na wielu płaszczyznach. W tym brana była pod uwagę wentylacja i ludzie, którzy nie dystansują się społecznie i nie noszą masek.

„Początek powrotu”

W wywiadzie dla Morning Ireland RTÉ, DJ i rzecznik kampanii Give Us The Night, Sunil Sharpe powiedział, że wszyscy cieszą się z powrotu do clubbingu i jest to „początek powrotu do tego stylu życia”.

Przedstawiciel Button Factory, Will Rolfe, powiedział, że impreza będzie „oddechem normalności” bez zasad dystansowania się.

„Każde środowisko wewnętrzne niesie ze sobą ryzyko”

Wirusolog Gerald Barry powiedział, że istnieje potrzeba „próby stworzenia jak najbezpieczniejszego środowiska” przed ponownym otwarciem klubow nocnych po raz pierwszy od początku pandemii.

W wywiadzie dla Drivetime RTÉ, asystent profesora wirusologii na UCD powiedział: „Wyraźnie istnieje ryzyko. Szczerze mówiąc, każde środowisko wewnętrzne wiąże się z ryzykiem, gdy mamy tak wysokie rozpowszechnienie wirusa, jak w tej chwili.”

„Jeśli chodzi o kluby nocne, jeśli wyobrazimy sobie, jak wyglądał klub nocny dwa lata temu przed pandemią, takie środowisko jest jak idealna pożywka dla tego wirusa”.

Dr Barry powiedział, że szczepienie się pozostaje „przede wszystkim” najlepszą linią obrony.

ŹródłoRTE News

Podobne artykuły

Social media

19,975FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły

error: Content is protected !!