fbpx
9.4 C
Dún Laoghaire
środa, 20 października, 2021

Polak skazany na pięć lat więzienia

Mężczyzna, którego odciski palców połączono  z kontenerem gdzie była przechowywana marihuana o wartości prawie 500 000 euro, został skazany na pięć lat więzienia – podał portal Breaking News.

Tomasz Lorenc (32) zamieszkały pod adresem w The Hill, Clon Brugh, Aikens Village, Dublin, przyznał się do winy w Dublin Circuit Criminal Court.

Postawiono mu do zarzut posiadania konopi indyjskich na sprzedaż w dniu 24 sierpnia 2018 r.

W wynajętym 12-metrowym kontenerze w Meadowfield Storage w Saggart znaleziono marihuanę o łącznej wartości 467 000 euro.

Magazyn został wynajęty nie na nazwisko Pana Lorenca, ale na jego pseudonim- przekazał w sądzie oskarżyciel Karl Finnegan BL.

Oskarżonego wyśledzono po tym, jak jego odciski palców pasowały do ​​tych znalezionych na narkotykach.

Tomasz Lorenc pochodzi z Polski, w Irlandii mieszka od około 2014 roku.

Używał pseudonimu, ponieważ jest poszukiwany w Polsce za napaść, a wydano też europejski nakaz jego aresztowania – usłyszał sąd.

Sąd dowiedział się, że w Wielkiej Brytanii był już raz skazany za import narkotyków. Po odbyciu kary w Irlandii zostanie odesłany do Polski.

Po aresztowaniu oskarżony skorzystał z prawa do milczenia. Niewiele więc wiadomo o tym, jak i dlaczego zaangażował się w operację narkotykową, powiedział w sądzie broniący go Lorcan Staines SC.

Raport psychologa wskazuje, że pan Lorenc cierpiał z powodu uzależnienia, depresji i innych problemów ze zdrowiem psychicznym. Powiedział psychologowi, że zgodził się trzymać narkotyki po to aby spłacić dług narkotykowy.

Skazując go we wtorek, sędzia Melanie Greally wydała wyrok pięciu lat i zaliczając na poczet kary jego pobyt w areszcie od września 2020 r.

ŹródłoBreaking News

Podobne artykuły

Social media

19,975FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły

error: Content is protected !!