fbpx
9.4 C
Dún Laoghaire
środa, 20 października, 2021

Polak brutalnie napadnięty w Wexford

Kris Cudzik (39),  Polak mieszkający w Irlandii od 5 lat, wracał do domu z pracy w firmie Drover Foods w ubiegłą środę około 23:30, kiedy doszło do ataku podał Independent.

Kris szedł na skróty do domu przez obszar zwany The Knock w mieście Wexford, kiedy dwie osoby zaatakowały go od tyłu.

W rozmowie z Joe Duffy na Liveline, szwagier Krisa, Dane Tyghe, wyjaśnił, że The Knock to „obszar, który lepiej omijać ”, ponieważ nie jest dobrze oświetlony i jest miejscem dla wielu antyspołecznych sytuacji.

Opowiadał: „Mój szwagier kończył pracę w środę wieczorem w fabryce mięsa w Wexford, gdzie pracował przez ostatnie 7 lub 8 miesięcy, i wyszedł z fabryki około 23:30.”

„Padał bardzo mocny deszcz i chciał przejść na skróty do domu i przeszedł przez obszar którego na ogół nie odwiedzalibyście, ponieważ jest miejscem dla aspołecznych zachowań –  ludzie piją tam i jest tam dużo śmieci i puszek.”

„Nie miałem pojęcia, że będzie szedł tą drogą do domu. Kris jest typem osoby, w której jest odrobina naiwności ”.

Dane Tyghe następnie przekazał słuchaczom szczegóły wydarzenia mówiąc: „Dostał kopniaka w plecy i został rzucony na ziemie przez dwie osoby, dwóch mężczyzn. Miał spuszczoną głowę i padał zacinający deszcz. Powiedział, że nic nie widział kto go napadł.

„Zasypali go gradem kopnięć i ciosów. Ma podbite oko. Ma ogromny siniak na prawym ramieniu i liczne siniaki na plecach i podbrzuszu.”

„Był nieprzytomny przez około pół godziny, krwawiąc na ziemi. W końcu wstał na nogi i wrócił do domu w okropnym stanie.”

„Tak mi go żal. Obraz mojego szwagra chowającego głowę podczas tego rasistowskiego, niesprowokowanego ataku…  Oni w zasadzie zostawili go na śmierć.”

„Nikt na to nie zasługuje. Kris jest najdelikatniejszą, najbardziej życzliwą osobą jaką znam, a to, co mu się przydarzyło, jest po prostu całkowicie przerażające ”- powiedział.

ŹródłoIndependent

Podobne artykuły

Social media

19,975FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły

error: Content is protected !!