fbpx
9.5 C
Dún Laoghaire
poniedziałek, 29 listopada, 2021

Patrole uzbrojonych Niemców na granicy polsko-niemieckiej

Niemiecka policja poinformowała w niedzielę, że zatrzymała ponad pięćdziesięt osób uzbrojonych w gaz pieprzowy, bagnety, maczety i pałki. Próbowali oni patrolować polską granicę, aby powstrzymać migrantów przed wjazdem do ich kraju, podaje Irish Independent.

 

Zatrzymani przez niemieckie władze posłuchali apelu Trzeciej Drogi, skrajnie prawicowej organizacji podejrzewanej o powiązania z grupami neonazistowskimi.

Jej członkowie apelowali o powstrzymanie nielegalnego przekraczania granicy w pobliżu miasta Guben (Gubin po polsku) na niemiecko-polskiej granicy.

 

Policja skonfiskowała broń posiadaną przez 50 podejrzanych. Zmusiła ich również do opuszczenia obszaru Guben. Część zatrzymanych osób przyjechała na granicę  z innych części Niemiec.

 

W sobotę kilkadziesiąt osób protestowało w Guben, aby pokazać swój sprzeciw wobec planowanych patroli skrajnej prawicy.

 

Niemieckie władze umieściły na polskiej granicy dodatkowych 800 policjantów. Mają oni kontrolować przepływ migrantów próbujących dostać się do Unii Europejskiej z Białorusi.

 

„Setki oficerów pełni tam obecnie służbę dzień i noc. W razie potrzeby jestem gotów wzmocnić ich jeszcze bardziej” – powiedział Horst Seehofer gazecie Bild am Sonntag.

 

Seehofer powiedział, że w tym roku było już 6162 nieautoryzowanych wjazdów do Niemiec z Białorusi i Polski.

 

W zeszłym tygodniu Seehofer powiedział, że Niemcy nie zamierzają zamykać granicy z Polską. Natomiast w niedzielę (25.10.2021) powiedział, że kraj może być zmuszony do rozważenia przywrócenia kontroli na granicach.

 

– Jeśli sytuacja na granicy niemiecko-polskiej nie ulegnie poprawie, będziemy też musieli zastanowić się, czy ten krok nie musi być podejmowany w koordynacji z Polską i Brandenburgią. Ta decyzja trafi do następnego rządu – powiedział.

Trzy niemieckie partie pracujące nad utworzeniem rządu koalicyjnego deklarują, że zamierzają zakończyć rozmowy do końca listopada i wybrać w grudniu socjaldemokratę Olafa Scholza na kanclerza.

 

Wiele państw UE oskarża Mińsk o wysyłanie nielegalnych migrantów przez granicę do UE.  

Łukaszenko temu zaprzecza i obwinia Zachód za, jego zdaniem nadciągającą tej zimy katastrofa humanitarna po tym, jak migranci utknęli na granicy białorusko-polskiej.

Podobne artykuły

Social media

19,975FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły

error: Content is protected !!