9.4 C
Dún Laoghaire
środa, 20 października, 2021

Eliminacje do Mistrzostw Świata – czy Polska zagra w Katarze?

Już za parę dni kolejne zgrupowanie reprezentacji. A to dlatego, że w toku są eliminacje do Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Mężczyzn 2022, które odbędą się w Katarze.

Przed reprezentacją Polski w najbliższym czasie dwa mecze, kolejno z San Marino i Albanią. Już teraz dostępne są zakłady bukmacherskie na oba spotkania. Liderzy w branży na mecz w Tiranie aktualnie oferują kurs w wysokości 1.90 na zwycięstwo Polski, 4.25 na Albanię i 3.50 na remis.

Dotychczasowe poczynania biało-czerwonych

Reprezentacja Polski ma za sobą już sześć spotkań w fazie grupowej: trzy zwycięstwa, dwa remisy i tylko jedną porażkę. Zdobyła w nich jedenaście punktów i klasyfikuje ją to na trzecim miejscu w tabeli.

Ostatni mecz: remis z Anglią

W poprzednim spotkaniu eliminacji do Mistrzostw Świata biało-czerwoni gościli na Stadionie Narodowym reprezentację Anglii pod wodzą trenera Gareth’a Southgate’a. Pierwszą bramkę dającą gościom prowadzenie zdobył Harry Kane dopiero w 72 minucie. Natomiast już w doliczonym czasie gry, dzięki pięknej wrzutce Roberta Lewandowskiego i strzałowi głową Dawida Szymańskiego, Polsce udało się wyrównać wynik na 1:1.

Zdecydowanie możemy być zadowoleni z takiego rezultatu. Co więcej, na grę naszej reprezentacji w tym spotkaniu nie ma co narzekać. Widać, że biało-czerwoni potrafią się zmotywować. Wcześniejsze spotkanie z Anglią zakończyło się porażką 2:1, jednak brakowało w nim naszego snajpera – Roberta Lewandowskiego.

Remis ten wyjątkowo cieszy, nie tylko dlatego, że w składzie biało-czerwonych brakowało takich osobistości jak Piotra Zielińskiego, Arkadiusza Milika czy Krzysztofa Piątka. Oznacza to, że „Twierdza PGE Narodowy” nadal pozostaje niezdobyta. Od dwudziestu spotkań tj. od 2,5 roku nasza reprezentacja nie przegrała na swoim stadionie. To niewątpliwie powód do dumy. Ostatnio goście odnieśli zwycięstwo ponad 7,5 roku temu. Była to reprezentacja Ukrainy 23 marca 2013 roku, która w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata 2014 wygrała 3:1.

Co czeka reprezentację Polski w październiku

W październiku odbędą się dwie kolejne kolejki fazy grupowej eliminacji do Mistrzostw Świata 2022 w Katarze. Polska zagra mecze rewanżowe z San Marino oraz Albanią.

Najbliższy rywal: San Marino

Najbliższe spotkanie biało-czerwonych odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie w dniu 9 października. Rozpoczęcie zaplanowane jest na godzinę 20:45. Będzie to mecz przeciwko San Marino.

W poprzednim spotkaniu z tą reprezentacją Polska wygrała na wyjeździe 7:1. Bramkę dla tego malutkiego kraju stanowiącego enklawę Włoch zdobył w 48. minucie zawodnik wypożyczony z grającego aktualnie w Serie B Crotone – Nicola Nanni. I wcale nie była to wina bramkarza Łukasza Skorupskiego, który w drugiej połowie zastąpił Wojciecha Szczęsnego. Ósmy raz z rzędu pod wodzą Paulo Sousy nie udało się zachować czystego konta. Czy tym razem będzie inaczej? Trzymamy kciuki, aby nasza reprezentacja wreszcie przerwała niechlubną serię.

W tym spotkaniu po raz ostatni w kadrze narodowej wystąpi, i to w pierwszym składzie, Łukasz Fabiański. Bramkarz West Ham United w sierpniu ogłosił zakończenie kariery reprezentacyjnej i najbliższy mecz z San Marino będzie jego oficjalnym pożegnaniem.

Kolejne spotkanie: Albania

Już trzy dni później naszą reprezentację czeka kolejne starcie – z Albanią. Spotkanie odbędzie się 12 października, również o godzinie 20:45 na Air Albania Stadium w Tiranie. Czego możemy się spodziewać? Trudno przewidzieć. Jedno jest pewne – będzie to bardzo ważny mecz, gdyż jego rezultat może przesądzić o awansie do kolejnego etapu rozgrywek.

Na pewno nadzieję daje fakt, że po kontuzji powrócą zarówno Arkadiusz Milik jak i Piotr Zieliński. Na pewno nie dostaną 90 minut, jednak powołania i możliwy skład zapowiada się satysfakcjonująco.

Poprzednie starcie z Albanią zakończyło się zwycięstwem Polski 4:1. Czy to zasługa Stadionu Narodowego i panującej tam atmosfery? Być może, bo biało-czerwoni oddali tylko cztery celne strzały. Szkoda, że tak mało, jednak pozostaje się cieszyć, że każdy został zamieniony na gola. Bramki w tym spotkaniu zdobyli: Robert Lewandowski, Adam Buksa, Grzegorz Krychowiak i Karol Linetty, a dla gości: Sokol Cikalleshi.

Liczymy na zwycięstwo również w wyjazdowym spotkaniu, trzymamy kciuki za większą ilość celnych strzałów i oby również każdy przełożył się na gola!