fbpx
9.4 C
Dún Laoghaire
środa, 20 października, 2021

Budżet 2022: Więcej nauczycieli i asystentów wspomagających w szkołach

Do wczoraj wieczorem trwały rozmowy dotyczące zmian w systemie edukacji w ramach nowego budżetu 2022 – przekazał Irish Times.

Umowa budżetowa wskazuje zwiększenie o 1000 stanowisk pracy dla tzw. asystentów specjalnych w szkołach (SNA) oraz o ponad 400 nauczycieli nauczania specjalnego.

 

Przewidywane jest również „znaczące” rozszerzenie ostniejącego już programu Deis w edukacji – mającego za zadania wyrównywanie różnic i wdrażanie rozwiązań dla dzieci, które miały trudności w dostępie do edukacji.

Minister edukacji Norma Foley powiedziała, że ​​walczyła ostro ze swoim kolegą z partii, ministrem wydatków publicznych Michaelem McGrathem, o więcej pieniędzy na edukację.

 

W tym samym czasie trwały ostateczne dyskusje dotyczące zimowej dopłaty do energii.

Dofinansowanie do energii 

W związku z ponownym skupieniem się na wyższych kosztach energii tej zimy, wieczorne rozmowy w rządzie koncentrowały się na restrukturyzacji dodatku do energii (fuel allowance)  z wpływami z podwyżki podatków od emisji dwutlenku węgla.

Pojawiły się obawy, że płatność może zostać uznana za zbyt niską i rządzący rozważali chęć rozszerzenia programu, aby więcej osób mogło mieć do niego dostęp.

Jedno jest pewne – płatność wzrośnie, podają źródła rządowe.

Co jeszcze?

W obliczu spadku wydatków na pandemię Covid-19 rząd finalizuje budżet mający na celu poprawę jakości życia i dostępu do usług zwłaszcza medycznych.

Ministerstwo Zdrowia ma otrzymać w przyszłym roku mniej niż 1 miliard euro w ramach bezpośredniego finansowania Covid-19, w porównaniu z 2 miliardami euro w budżecie 2021.

Około połowa całkowitego pakietu wydatków Covid-19 w wysokości 6,8 miliarda euro zostanie zatrzymana jako fundusz awaryjny.

Nastąpi ponowna koncentacja na  listach oczekujących w kolejkach do specjalistów i  spowoduje uruchomienie pakietu finansowania w wysokości ponad 200 mln EUR na rozwiązanie tego problemu.

Setki milionów zostało zatwierdzonych na podwyżki świadczeń socjalnych, modernizację energetyczną i inne projekty .

Ponad 200 milionów euro ma zostać przeznaczonych na modernizację ponad 20 000 domów, z czego połowa zostanie wydana na 4500 bezpłatnych modernizacji domów dla gospodarstw domowych o niskich dochodach.

Pozostała część zostanie przekazana w formie grantów.

 

ŹródłoIrish Times

Podobne artykuły

Social media

19,975FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły

error: Content is protected !!