fbpx
9.4 C
Dún Laoghaire
środa, 20 października, 2021

Budżet 2022: Podwyżka cen paliw, papierosów i zwiększony „socjal”

Pojawiają się przecieki w mediach przed planowanym ogłoszeniem budżetu na rok 2022.

Podwyżka o 50 centów na papierosy i 28 milionów euro zaplanownych na zapewnienie kobietom bezpłatnej antykoncepcji to prawdopodobnie dwa z kluczowych zmian, które zostaną ogłoszone we wtorkowym budżecie Irlandii na rok 2022.

Oto w telegraficznym skrócie czego można się spodziewać. Będziemy relacjonować dla naszych czytelników szczegóły ogłaszane przez ministra finansów.

Wsparcie socjalne

Inne oczekiwane zmiany obejmują podwyżkę emerytury państwowej o 5 euro oraz zwiększenie wszystkich podstawowych świadczeń socjalnych.

Jest również prawdopodobne, że dodatkowe fundusze zostaną przyznane na dopłate do energii, aby zapewnić gospodarstwom domowym większe wsparcie w radzeniu sobie z rosnącymi kosztami energii.

Podatki

Oczekuje się, że około 500 000 osób pracujących w domu również skorzysta ze środków, które pozwolą pracującym odzyskać ulgę do 30% rachunków za energię elektryczną.

Sugerowane zwiększenie budżetu dotyczyłoby miesięcznych opłat za ogrzewanie, energię elektryczną i szerokopasmowe łącze internetowe.

Zmienią się także progi podatku dochodowego, które pozwolą dwóm trzecim pracowników zachować większy procent swoich zarobków.

Benzyna w górę

 

Ceny oleju napędowego oraz benzyny, które już osiągnęły najwyższy poziom od siedmiu lat, ponownie wzrosną z powodu wzrostu podatku węglowego.

 

ŹródłoIrish Mirror

Podobne artykuły

Social media

19,975FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły

error: Content is protected !!