fbpx
9.5 C
Dún Laoghaire
poniedziałek, 29 listopada, 2021

20-letni Polak z Cork skazany na karę więzienia

Mężczyzna, który jechał z dużą prędkością przez osiedle mieszkaniowe w Cork, „podskakując przez progi zwalniające” w pobliżu pieszych został skazany za niebezpieczną jazdę i brak ubezpieczenia.

Michel Pietrzak lat 20, z adresem 8 Elderwood Avenue, Boreenmanna Rd w Cork, został skazany przed sądem w Midleton za niebezpieczną jazdę i brak ubezpieczenia – przekazał Irish Examiner.

Zarzuty dotyczyły dwóch incydentów z października i listopada ubiegłego roku.

19 października 2020 r. o godzinie 21.45 funkcjonariusze Garda Siochana zauważyli Pietrzaka wyjeżdżającego bardzo szybko autem marki Honda Accord z parkingu, i dalej jechali za nim w kierunku w Cobh w hrabstwie Cork.

Sąd usłyszał, że funkcjonariusze podążali za Pietrzakiem i widzieli, jak nie zatrzymał się przed znakiem stopu jadąc przez osiedle,  z dużą prędkością i „podskakując na progach zwalniających”.

W tym czasie na chodnikach osiedla znajdowali się przechodnie.

Pietrzak miał wcześniej 17 wyroków skazujących za wykroczenia drogowe, w tym trzy za brak ubezpieczenia i trzy za niebezpieczną jazdę.

Sędzia Alec Gabbett zapytał adwokata oskarżonego – Dona Ryana: „Czy oskarżony ma ze sobą swoją szczoteczkę do zębów? Będzie jej potrzebować.”

Pan Ryan powiedział, że jego klient był już w tym roku skazany na cztery miesiące więzienia za niebezpieczną jazdę i brak ubezpieczenia, a jego pobyt w więzieniu miał na niego „znaczny wpływ”.

Przed ostatnim skazaniem w maju wykazał się dobrym sprawowaniem, powiedział adwokat Ryan.

„Pietrzak zmienił swoje życie” – powiedział Ryan.

„Wyszedł z więzienia i pracuje w sklepie na pół etatu, szuka pracy w pełnym wymiarze godzin. Mieszka w domu z rodzicami i współpracuje z kuratorem”

 

Sędzia Gabbett powiedział, że „modus operandi” oskarżonego wskazuje na to, że kupuje on tanie samochody, nie ubezpiecza ich i jeździ nimi lekkomyślnie.”

„Mieszkańcy Cork muszą czuć się bezpiecznie” – powiedział sędzia Gabbett.

„Wydaje się, że jawnie sprzeciwia się płaceniu ubezpieczenia komunikacyjnego. Wygląda na to, że nadal niczego się nie nauczył.”

Sędzia Gabbett skazał go na karę więzienia za każdy z zarzutów po trzy miesiące, więc ma odsiedzieć w sumie 6 miesięcy.

Został on również pozbawiony uprawnień do prowadzenia pojazdów na sześć lat.

Podobne artykuły

Social media

19,975FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły

error: Content is protected !!