fbpx
9.4 C
Dún Laoghaire
środa, 20 października, 2021

Więzienie dla Polaka, który zorganizował dostawę narkotyków o wartości 21 tysięcy euro

Polak podczas krótkiej wizyty w Cork załatwił wysłanie na adres w Banduff konopii indyjskich o wartości ponad 20 000 euro. Planował sprzedać je przed powrotem do domu.

„Wszystko było zaplanowane. Wcześniej zorganizował sobie swój wyjazd z Irlandii „Slán le heireann” (Pożegnanie z Irlandią) zaplanowany na trzy dni po dystrybucji narkotyków. Robił to typowo dla zysku finansowego” – powiedział sędzia Seán Ó Donnabhain.

Polaka skazano na trzy lata.

Detektyw Garda Garda Patrick O’Sullivan powiedział, że przechwycenie dostawy zrealizowano w ramach wspólnej operacji funkcjonariuszy celnych oraz Gardaí.

 

Celnicy odkryli przesyłkę w poczcie i zaalarmowali Gardaí.

Paczkę marihuany zawierającą narkotyk o wartości ponad 21 000 euro dostarczono do domu w Banduff. Dostawę kontrolowali funkcjonariusze policji i celnicy.

Polaka  zatrzymano zaraz po dostawie, gdy odjeżdżał z miejsca zdarzenia. Miał ze sobą paczkę marihuany.

Sędzia Ó Donnabháin powiedział: „Ten facet myślał, że może pozbyć się marihuany o wartości ponad 20 000 euro w ciągu trzech lub czterech dni. .”

Adwokat obrony, Brian Leahy, powiedział o oskarżonym, że 37-letnim Janusz Tyszkiewicz, przyznał się do posiadania konopi indyjskich w celu sprzedaży 7 lipca zeszłego roku w domu w Lus Na Meala, Banduff, w Cork.

Mógł uciec. Nie uciekł. Mógł obwiniać kogoś innego, ale się przyznał” – powiedział adwokat.

Sędzia Ó Donnabhain powiedział, że to niezwykła sprawa. „Ten 37-latek wykorzystał swoją mobilność i umiejętności organizacyjne. Kupił narkotyki w Polsce i przesłał je do Irlandii, żeby je tu dystrybuować.”

ŹródłoEcho Live

Podobne artykuły

Social media

19,975FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły

error: Content is protected !!