fbpx
16 C
Dún Laoghaire
czwartek, 18 sierpnia, 2022

Webinar „Prawne aspekty działalności organizacji polonijnej w Irlandii”

W ramach cyklu szkoleń “Aktywna Polonia” skierowanego do Polaków działających w organizacjach polonijnych albo zainteresowanych takimi działaniami zapraszamy chętne osoby do rejestracji na kolejny już webinar dotyczący prawnych aspektów prowadzenia działalności organizacji polonijnej.

Webinar prowadzić będzie Marcin Szulc, prawnik z kancelarii Rostra w Dublinie.

Webinar “Prawne aspekty działalności organizacji polonijnej” odbędzie się na 9 września, w najbliższy czwartek o godzinie 19:00 na platformie Zoom.

Aby wziąć udział konieczna jest rejestracja!

LINK

 

W jego trakcie prowadzący Marcin Szulc, prawnik i właściciel kancelarii Rostra w Dublinie opowie o przepisach i odpowiedzialności prawnej, o których działacze polonijni powinni wiedzieć zajmując się działalnością polonijną w ramach prowadzonych przez siebie organizacji.

Marcin skoncentruje się między innymi na:

  • Zobowiązania prawne organizacji, czyli: o co muszą zadbać i co należy zrobić, żeby zgodnie z przepisami prowadzić swoją działalność (na przykład jeśli wynajmują budynek, zatrudniają pracowników, maja wolontariuszy, pracują z dziećmi, robią imprezy na świeżym powietrzu … )
  • Odpowiedzialność prawna organizacji polonijnej na przykładach: podmiotów zarejestrowanych w CRO (non-profit), szkół polonijnych i zwykłych klubów nie posiadających osobowości prawnej
  • Ubezpieczenia/odpowiedzialność cywilnoprawna, karnoprawna organizacji/szkół/stowarzyszeń.

Jeśli macie Państwo konkretne pytania do Marcina, prosimy je wysłać wcześniej na adres mailowy info@forumpolonia.org, albo zadać je podczas rejestracji do webinaru.

 

Webinar odbywa się w ramach cyklu szkoleń pt ”Aktywna Polonia” i realizowany przez Forum Polonia we współpracy z Ambasadą RP w Dublinie.

ŹródłoForum Polonia

Podobne artykuły

Social media

20,459FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły

error: Content is protected !!