fbpx
18.5 C
Dún Laoghaire
piątek, 24 września, 2021

Varadkar skrytykowany za udział w festiwalu muzycznym w Londynie

W mediach społecznościowych na wicepremiera wylała się fala krytyki. Kiedy w kraju odwołany został Electric Picnic, natomiast w tym samym czasie, szef Fine Gael i wiceszef rządu, bawił na festiwalu muzycznym w Wielkiej Brytanii.

Informacja o obecności Varadkara w Londynie pojawiła się na Twitterze, gdzie zamieszczono zdjęcie wicepremiera na Mighty Boom Festival w londyńskim Brockwell Park.

Informacje przekazał dziennik The Journal.

 

W tym samym czasie, w Irlandii, odbywać się miał Electric Picnic, jednak władze hrabstwa, nawiasem mówiąc, działające w zgodzie z przepisami wydanymi przez rząd, odmówiły udzielenia zezwolenia na organizację festiwalu. To nie przeszkodziło jednak wicepremierowi, by zamiast w Stradbally w hrabstwie Laois Leo Varadkar, ucztował muzycznie w Wielkiej Brytanii.

 

Użytkownicy Twittera, którzy komentowali zdjęcie i zachowanie wicepremiera, nie mieli dla niego litości i wyrażali swoją dezaprobatę w kwestii jego zachowania. Równie źle o wizycie w Wielkiej Brytanii, która nie miała nic wspólnego z pełnieniem przez wicepremiera jego funkcji, wypowiadają się przedstawiciele świata irlandzkiej rozrywki, a jeden z producentów Mark Graham stwierdził:

– W weekend, w którym miał się odbyć Electric Picnic, oto Leo Varadkar na niesegregowanym, pełnowymiarowym festiwalu Might Hoopla w Londynie. Wjazd z paszportem Covid lub testem PCR. Zły? Proszę, daj znać jemu i jego kolegom, którzy sparaliżowali naszą branżę rozrywkową.

Były też głosy, które mówiły, że wicepremier, ma prawo, aby prowadzić normalne życie prywatne i wolny czas, spędzać, jak ma na to ochotę.

To jednak opinie rzadkie, a może nawet wyjątkowe, chociaż takim samym tłumaczeniem podzieliła się z dziennikarzami rzeczniczka Leo Varadkara:

– Leo Varadkar przebywa obecnie w Londynie, gdzie takie wydarzenia są dozwolone, i robi to w jego czasie prywatnym. Festiwale i koncerty będą dozwolone w Irlandii od poniedziałku. Tánaiste jest silnym zwolennikiem irlandzkiego przemysłu rozrywkowego, a podczas pandemii sektor ten otrzymał prawie 100 milionów euro, nie licząc EWSS i PUP.

 

ŹródłoThe Journal

Podobne artykuły

Social media

19,975FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły

error: Content is protected !!