fbpx
9.7 C
Dún Laoghaire
poniedziałek, 29 listopada, 2021

USA mogą znieść zakaz dla podróżnych z Irlandii w ciągu kilku tygodni

USA mogą znieść zakaz dla podróżnych z Irlandii „w ciągu kilku tygodni”

Ekspert ds. podróży i redaktor magazynu Air and Travel Eoghan Corry przewiduje, że Stany Zjednoczone mogą znieść zakaz podróżowania z Irlandii w ciągu kilku tygodni.

 

Turystyczne podróże do Stanów Zjednoczonych

Turystyczne podróże do Stanów Zjednoczonych zostały zakazane od wybuchu pandemii COVID-19 w marcu 2020 r. Wygląda jednak na to, że w nadchodzących tygodniach wszystko wróci do normy.

 

Podróże do Stanów Zjednoczonych były w dużej mierze ograniczone przez ostatnie 18 miesięcy. Zakaz ten dotknął różne kraje, w tym Irlandię, Wielką Brytanię i kraje Europy kontynentalnej.

Na amerykańskiej liście zakazów również pozostają kraje takie jak: Chiny, Indie i Brazylia.

Do tej pory nic nie wskazywało na to, kiedy granice Stanów Zjednoczonych otworzą się dla międzynarodowych podróżnych. Jednak jeden z ekspertów przewidział, że Stany Zjednoczone mogą znieść zakaz podróżowania z Irlandii „w ciągu kilku tygodni”.

Boże Narodzenie w Nowym Jorku?

Podróż do USA wkrótce jest prawdopodobna – Boże Narodzenie w Nowym Jorku?

Wakacje w USA zostały wstrzymane od prawie dwóch lat z powodu wybuchu COVID-19.

Teraz jednak ekspert ds. podróży i redaktor magazynu Air and Travel Eoghan Corry przewidział, że Stany Zjednoczone mogą znieść zakaz podróżowania z Irlandii „w ciągu kilku tygodni”.

Chociaż stwierdził, że nie jest jasne, kiedy podróże do Stanów Zjednoczonych zostaną przywrócone, w wywiadzie dla Irish Mirror, Corry powiedział, że sprawy wyglądają optymistycznie.

Powiedział, że „istnieją bardzo silne sygnały z Ameryki, że zakaz dla Irlandczyków chcących się udać do Ameryki zostanie zniesiony w Święto Pracy”.

Święto Pracy przypada co roku w pierwszy poniedziałek września, czyli 6 września br.

 

Corry przewiduje, że Stany Zjednoczone mogą znieść zakaz podróżowania z Irlandii „w ciągu kilku tygodni”. Podkreślił jednak również, że jest to uzależnione od kilku warunków.

Wyjaśnił: „Potrzebujemy kilku rzeczy, aby tak się stało”. Kontynuując, wyjaśnił: „Wyglądało na to, że zakaz zostanie zniesiony w lipcu. – Jednak zostało to odłożone.

Ale ostatnia data, ważna data, to 6 września. Kolejną ważną datą jest 11 października, kiedy lot Aer Lingusem do San Francisco ma zostać wznowiony.

To nie przypomina nic, co mieliśmy wcześniej; to pełzanie w obranym kierunku. Poważną decyzją będzie, jeśli Amerykanie wpuszczą osoby, które są tylko posiadaczami irlandzkiego paszportu i nie mają zielonych kart, itp”.

Obecne ograniczenia

Jakie są obecne ograniczenia? – kto może teraz podróżować do USA?

Obecnie tylko obywatele USA, posiadacze zielonej karty i niektórzy posiadacze wiz mogą wjechać do Stanów Zjednoczonych z Irlandii.

Republika Irlandii zniosła pewne ograniczenia dotyczące podróżnych ze Stanów Zjednoczonych 19 lipca br. W ten sposób umożliwiła wjazd osobom, które mogą okazać dowód pełnego szczepienia.

Pojawiła się nadzieja, że Stany Zjednoczone pójdą w ślady Irlandii.

Podobne artykuły

Social media

19,975FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły

error: Content is protected !!