fbpx
9.5 C
Dún Laoghaire
poniedziałek, 29 listopada, 2021

„Rozsądny plan” i „Ostatnia mila”

Od przyszłego poniedziałku rząd postanowił „stopniowe” i „ostrożne” łagodzenie ograniczeń Covid-19. 

W przemówieniu publicznym  Taoiseach Micheál Martin pochwalił opinię publiczną za wkład wniesiony w walkę z wirusem i jego powstrzymanie. Zaznaczył jednak, że „jest bardzo mało prawdopodobne, aby kiedykolwiek udało nam się całkowicie pozbyć wirusa”.

 „Wchodzimy teraz w zupełnie nową fazę pandemii” – powiedział.

„Rozsądny plan”

Minister zdrowia Stephen Donnelly uważa, że zaprezentowano „rozsądny plan ponownego otwarcia”.

„Mamy obecnie jeden z najwyższych wskaźników Covid w UE… ale musimy dać możliwość powrotu do normalności, która jest bezpieczna i zrównoważona” – powiedział dla RTÉ. 

Minister transportu i środowiska Eamon Ryan powiedział, że ludzie muszą wziąć „osobistą odpowiedzialność” teraz, gdy w Irlandii jest tak wysoki poziom szczepień. W drodze na posiedzenie gabinetu powiedział dla RTÉ, że należy przyjrzeć się szczepionkom przypominającym dla osób z obniżoną odpornością.

Covid-19 „nie odchodzi”, powiedział, uważa on, że testy i badania przesiewowe pozostaną. Nie można oczekiwać, że ludzie będą stale powstrzymywać się od wspólnych spotkań, które są ważne dla zdrowia psychicznego, dodał.

 Rząd  rozważa również usunięcie informacji o szczepieniu lub przebyciu Covid-19 jako podstawy dostępu do usług, z wyjątkiem podróży międzynarodowych. 

 

„Ostatnia mila”

Obecnie opracowywane są również plany dotyczące płatności „ostatniej mili”. To pomoc dla osób pracujących w sektorach, takich jak sztuka, które nie wrócą natychmiast do pełnej wydajności. Przede wszystkim dlatego, że zaplanowanie i zorganizowanie wydarzeń zajmuje czas.

Minister ochrony socjalnej Heather Humphreys powiedziała na poniedziałkowym spotkaniu podkomisji gabinetu ds. Covid-19, że nie chodzi o „ponowne włączanie świateł” w tym konkretnym sektorze.

Nie jest jasne, jaką dokładnie formę przyjmie płatność ani jaki będzie jej poziom, ale zasadniczo osiągnięto porozumienie w sprawie propozycji omawianej przez panią Humphreys i minister sztuki Catherine Martin.

Podobne artykuły

Social media

19,975FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły

error: Content is protected !!