fbpx
17.3 C
Dún Laoghaire
piątek, 24 września, 2021

Przypominamy jakie ograniczenia będą złagodzone od dzisiaj

W zeszłym tygodniu Taoiseach ogłosił plany zniesienia większości irlandzkich ograniczeń Covid-19 w ciągu najbliższych dwóch miesięcy.

Oto główne zmiany zachodzące od poniedziałku:

Wesela

Nadal  liczba  gości weselnych będzie ograniczona  do 100 osób.  Dozwolona jednak będzie muzyka na żywo i zniesione zostaną ograniczenia dotyczące tańca.

Imprezy halowe

Powrócą zorganizowane imprezy halowe i masowe zgromadzenia.

Tam, gdzie wszyscy są zaszczepieni  lub przeszli Covid w ciągu ostatnich sześciu miesięcy  lokal może być wypełniony w 60%.

W przypadku, gdy w wydarzeniu biorą udział osoby niezaszczepione  zasady dotyczące tego typu wydarzeń pozostaną takie, jakie obowiązują obecnie.

W przypadku muzyki na żywo w pomieszczeniach, przedstawień teatralnych, rozrywki na żywo lub wydarzeń sportowych, publiczność powinna, zgodnie z wytycznymi, zajmować tylko miejsca siedzące.

Złagodzenie limitu ilości gości nie dotyczy dużych, prywatnych imprez towarzyskich.

 

Kina i teatry

Podobnie, kina i teatry będą miały również limit 60%, gdy klienci są zaszczepieni, ozdrowieńcami lub są nieletni.

Jeśli “status” gości  jest mieszany,  limity (do 50 osób) nie zmienią się.

Ceremonie religijne

Wszystkie ceremonie religijne mogą odbywać się z 50% obłożeniem, niezależnie od tego czy uczestnicy są zaszczepieni.

Zajęcia i imprezy na świeżym powietrzu

Zorganizowane imprezy plenerowe i zgromadzenia masowe obejmą do 75%obłożenia, gdy wszyscy uczestnicy będą zaszczepieni lub przeszli Covid w ciągu ostatnich 6 miesięcy.

Jeśli nie wszyscy uczestnicy są zaszczepieni to obowiązuje limit  50% ilości gości. Obowiązywać też będą: dystans społeczny między grupami i maski.

Wycieczki autokarowe

Aby wzmocnić branżę turystyczną, rząd wprowadził również zasadę dotyczącą wycieczek autokarowych. Od jutro pojazdy mogą być wypełnione w  50%.

Dalsze luzowanie

Dalsze ograniczenia zostaną zniesione 20 września. W tym stopniowy powrót pracowników do biur. Zostaną również usunięte ograniczenia dotyczące zajęć grupowych na świeżym powietrzu.

Niektóre zajęcia grupowe w pomieszczeniach, takie jak zajęcia sportowe, artystyczne, kulturalne, taneczne, będą mogły odbywać się z limitem pojemności do 100 osób, po zastosowaniu odpowiednich środków ochronnych. Wszyscy uczestnicy muszą być w pełni zaszczepieni lub być ozdrowieńcami.

ŹródłoRTE News

Podobne artykuły

Social media

19,975FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły

error: Content is protected !!