fbpx
9.4 C
Dún Laoghaire
środa, 20 października, 2021

Praca na rzecz domu wyceniona na 49000 euro rocznie

Wartość pracy rodziców pozostających w domu jest niedoszacowana o 20 000 euro rocznie, podaje Irish Independent.

Okazuje się, że zastąpienie obowiązków tych matek i ojców kosztowałoby 49 000 euro.

Co ciekawe wyniki badania Royal London pokazują, że większość ludzi spodziewa się, że ich średnia pensja powinna wynosić około 28 000 euro, jeśli by im płacono.

Badanie przeprowadzone na 1000 osób pokazuje, że po lockdownach 42 procent badanych bardziej docenia rolę rodziców pozostających w domu . Niestety jednak aż 85 procent respondentów rażąco nie doceniło „wartości pieniężnej” ich pracy.

Obliczenia pokazują, że roczny koszt zatrudnienia kogoś do prac domowych wykonywanych przez rodzica pozostającego w domu wynosiłby około 48 904 euro. Obejmuje to opiekę nad dziećmi, gotowanie, sprzątanie, zawożenie dzieci na zajęcia, ogrodnictwo, nauczanie i majsterkowanie.

Wymierne koszty

Najwięcej kosztowałaby opieka nad dzieckiem i transport. Opieka nad dzieckiem to suma w wysokości 352 euro tygodniowo za 30 godzin pracy, przy średnim koszcie godzinowym 11,74 euro. Jazda taksówką natomiast przy szacunkowej średniej opłacie 21 euro i 10 przejazdach kosztowałaby 210 euro tygodniowo.

Sprzątanie kosztowałoby 84 euro, gotowanie 157 euro, dodatkowe nauczanie 60 euro. Ogrodnictwo oszacowano jako najniższy koszt- godzinę tygodniowo za 14 euro.

Zastepca kierownika w Royal London, Karen Gallagher mówi, że czas lockdownu dla rodziców okazał sie zupełnie „nowym światem”. Szczególnie, kiedy opieka nad dziećmi nie była dostępna.

„Mogli  oni lepiej zrozumieć zakres prac związanych z byciem mamą lub tatą w domu” – powiedziała.

Nie powinno więc dziwić, że więcej niż cztery na dziesięć osób w większym stopniu docenia rolę rodzica, który pozostaje w domu. Praktycznie żaden z uczestników naszego badania nie myśli teraz gorzej o tej roli”.

 

Co ciekawe w Anglii liczba mężczyzn w tej roli prawie się podwoiła w ciągu ostatnich 10 lat z 4900 do 9200. Niemniej jednak nadal 98 procent kobiet przejmuje pełną opiekę nad domem i dziećmi.

 

Podobne artykuły

Social media

19,975FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły

error: Content is protected !!