fbpx
9.4 C
Dún Laoghaire
środa, 20 października, 2021

Polonia z Midlands uruchamia polski program telewizyjny

Już wkrótce premiera polskiego programu telewizyjnego – o czym informują nasi rodacy związani z Midlands Polish Community z Athlone.

10-cio odcinkowy  INFO DESK to jedyny w tym rodzaju program informacyjno-rozrywkowy dedykowany Polakom mieszkającym na Zielonej Wyspie.

Pierwsze odcinki pojawią się na YouTube już jesienią.

W pierwszej części programu zaproszeni goście, eksperci w wybranej dziedzinie, opowiedzą o zagadnieniach takich jak irlandzki system edukacji, służba zdrowia, podatki i wiele innych.

Druga część każdego odcinka będzie miała charakter rozrywkowy i  poświęcona będzie pasjom,  zainteresowaniom i osiągnięciom naszych rodaków.

Projekt realizowany jest przez stowarzyszenie Midlands Polish Community, organizację powstałą w 2018 roku, zaangażowaną  w ostatnich latach w szereg lokalnych wydarzeń kulturalnych i akcji dobroczynnych wspierających zarówno społeczność polską, jak i irlandzką.

Wsparcie finansowe zapewniły między innymi Polska Ambasada w Dublinie, The Community Foundation for Ireland, urzędy hrabstw Longford, Westmeath i Roscommon oraz polscy przedsiębiorcy prywatni.

Prezes Midlands Polish Community, Sławomir Kazek, ma nadzieję, że program INFO DESK będzie elementem większego projektu medialnego, a w przyszłości może nawet początkiem pierwszej w regionie Midlands polsko-irlandzkiej telewizji internetowej.

Więcej informacji na www.polishcommunity.ie

Podobne artykuły

Social media

19,975FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły

error: Content is protected !!