fbpx
9.4 C
Dún Laoghaire
środa, 20 października, 2021

Od dziś dalsze łagodzenie obostrzeń

Od dziś w Irlandii  dalsze złagodzenie ograniczeń Covid-19. W tym etapie łagodzenia restrykcji planowany jest stopniowy powrót do miejsc pracy, a także zmiany w zorganizowanych zajęciach grupowych wewnątrz i na zewnątrz.

 

Stopniowy powrót do miejsca pracy

Od poniedziałku rozpocznie się etapowy powrót pracowników do biur. Według wytycznych rządowych opublikowanych  31 sierpnia dotyczy to „specyficznych wymagań biznesowych”.

Zgodnie z rządowym planem , pracodawcy powinni opracować  swoją długoterminową politykę pracy mieszanej i powrotu do pracy.

Zorganizowane zajęcia grupowe w pomieszczeniach

Zajęcia, takie jak zajęcia sportowe, artystyczne, kulturalne i taneczne mogą odbywać się dla maksymalnie 100 osób.  Pod warunkiem, że zostaną zastosowane odpowiednie środki ochronne. A także, że  wszyscy uczestnicy są odporni, czyli  ​​w pełni zaszczepieni lub wyzdrowieli z Covid-19 w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.

Gdy uczestnicy  mają „mieszany status”, dozwolone będą grupy do sześciu uczestników, ale nie obejmuje to nauczycieli i dorosłych opiekunów.

 

Zorganizowane zajęcia grupowe na świeżym powietrzu

Wszelkie ograniczenia dotyczące zajęć grupowych na świeżym powietrzu  zostaną zniesione.

Jednak frekwencja widzów może być ograniczona, w zależności od konkretnych przepisów dotyczących imprezy.

Dalsze luzowanie

Kolejne zniesienie obostrzeń zaplanowano  na 22 października. W tej fazie zakończy się większość ograniczeń. Zniesione zostaną wymagania dotyczące zachowania dystansu fizycznego i noszenia masek na zewnątrz i w pomieszczeniach prywatnych.

Środki, które pozostaną w mocy obejmują samoizolację w przypadku objawów i noszenie maski w placówkach opieki zdrowotnej, handlu detalicznym w pomieszczeniach oraz w transporcie publicznym.

Minister sztuki Catherine Martin powiedziała, że ​​wszystko zmierza we właściwym kierunku, aby 22 października nastąpiło pełne ponowne otwarcie sektora rozrywki na żywo.

Dr Tony Holohan, powiedział TD i senatorom, że nie przewiduje dalszych blokad. Dodał jednak: „Nigdy nie możemy absolutnie niczego wykluczyć”.

ŹródłoRte

Podobne artykuły

Social media

19,975FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły

error: Content is protected !!