fbpx
18.5 C
Dún Laoghaire
piątek, 24 września, 2021

Miss Irlandii – Pamela Uba, przejdzie do historii

Miss Galway Pamela Uba, przejdzie do historii, jako pierwsza czarnoskóra Miss Irlandii, podaje Irish Independent.

Pamela powiedziała, że ​​po 10 latach życia w schronisku Direct Provision chciała od życia więcej.

Rodzina Pamieli przeniosła się z RPA do Irlandii, gdy miała siedem lat. 26-latka ukończyła studia magisterskie z chemii klinicznej w Trinity College. Obecnie pracuje w szpitalu uniwersyteckim w Galway.

Wspominając czas w schronisku dla uchodźców, powiedziała Irish Independent: „To było 10 lat mojego życia. 10 lat, kiedy tkwisz w bezruchu, nie wiesz, czy kiedykolwiek się wydostaniesz z tego lub jakie będzie Twoje życie.”

„W tamtym czasie uczęszczanie do college’u czy chodzenie do pracy było tak naprawdę nie możliwe do zrealizowania. Taka sytuacja jest bardzo trudna, szczególnie dla młodych dziewcząt. Kończą liceum, patrzą na siebie i myślą, co dalej?”

„W systemie który funkcjonuje nie ma już dla nich nic, więc decydują się na dzieci. Wiedziałam, że nie tego chciałam – chciałam od życia znacznie więcej.

Pamela otrzymała rezydenturę w połowie pierwszego roku studiów, więc od drugiego roku mogła korzystać z dotacji państwowych. Wcześniej jednak obydwie z mamą bardzo ciężko pracowały, żeby Pamela mogła dostać się na uniwersytet.

„To przede wszystkim moja mama zebrała dla mnie pieniądze, abym tam dotarła. Cokolwiek mogła zrobić dla mnie, zrobiła. Sam też pracowała opiekując się dziećmi, aby móc się dostać na uniwersytet”.

Podczas pandemii Pamela pracowała jako pracownik pierwszej linii wsparcia. Nawet po otrzymaniu tytułu Miss Galway.

„To było trudne, radzenie sobie z pandemią, normalną pracą, a potem jeszcze z cyberatakiem” – wyjaśniła.

„W trakcie ataku hakerów, gdy wszystko się popsuło, osobiście przekazywałam wyniki na oddziały szpitalne. Wszystko tylko po to, aby utrzymać jakość usług i upewnić się, że pacjenci otrzymali wyniki. Myślę, że robiłam wtedy 35 000 kroków w ciągu jednego dnia”.

Zwycięstwo

Mówiąc o swoim historycznym zwycięstwie, Pamela powiedziała: „To było surrealistyczne doświadczenie i jestem bardzo zachwycona. Nie mogłam uwierzyć, że to się rzeczywiście wydarzyło.”

źródło: Irish Independent 

„Będąc Miss Galway przez półtora roku, czekałam na finał. To bardzo długo, już myślałam, że konkurs nigdy się nie odbędzie.”

„Jestem bardzo szczęśliwa”.

Dyrektor Miss Ireland Brendan Marc Scully powiedział, że Pamela „włożyła serce i duszę w swoją podróż do tytułu Miss Ireland”, dodając, że „ma przed sobą bardzo świetlaną przyszłość”.

Podobne artykuły

Social media

19,975FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły

error: Content is protected !!