fbpx
9.4 C
Dún Laoghaire
środa, 20 października, 2021

Już dziś webinar “Społeczne i polityczne zaangażowanie w Irlandii”

Forum Polonia organizacja parasolowa w Irlandii zachęca wszystkich działaczy polonijnych oraz osoby zainteresowane aktywnością obywatelską w Irlandii do udziału w cyklu szkoleń online.

Tematyka szkoleń obejmuje wiedzę z zakresu skutecznego prowadzenia struktur, klubów polonijnych i stowarzyszeń, a także organizowania fundraisingu i pozyskiwania grantów.
Prowadzący to działacze polonijni w Irlandii, posiadający wieloletnie doświadczenie i wiedzę, którą pragną  podzielic się z zainteresowanymi.

O szkoleniach Forum Polonia pisze tak:

„Chcemy, aby środowiska polonijne w Irlandii były lepiej zorganizowane, aby działały efektywniej i zgodnie z przepisami prawa w Irlandii. Osoby zainteresowane lub już działające otrzymają wiedzę wspomagającą ich aktywności. ”

Szkolenia są sfinansowane ze środków Ambasady RP w Dublinie.

Już w najbliższy czwartek webinar pt: “Społeczne i polityczne zaangażowanie w Irlandii”

 

Webinar “Społeczne i polityczne zaangażowanie w Irlandii” odbędzie się na 23 września, w najbliższy czwartek o godzinie 19tej na platformie streamyard na facebooku Forum Polonia. Webinar jest otwarty dla wszystkich i będzie można go obejrzeć na facebooku.

W jego trakcie prowadzący Barnaba Dorda – przewodniczący zarządu Forum Polonia – opowie o sposobach angażowania się społecznie i politycznie w Irlandii. Barnaba opowie o prawach wyborczych, regułach biernego i czynnego prawa wyborczego, o współpracy z radnymi i sposobach wprowadzania zmian w lokalnych społecznościach a także na poziomie krajowym.

Podczas webinaru porozmawia z zaproszonymi goścmi o ich doświadczeniach: z Marcinem Jeżewskim o jego doświadczeniach z angażowania się w kampanię społeczną, która doprowadziła do zmian ustawowych w Irlandii, oraz z Agnieszką Wieczkorowską, która opowie o doświadczeniach w kandydowaniu w wyborach samorządowych.

Ponadto będzie sporo własnych doświadczeń, przestrzeń na dyskusję z uczestnikami spotkania. Zapraszamy wszystkich szukających inspiracji i wiedzy na temat zaangażowania społecznego i politycznego.

Najbliższe szkolenie będzie otwarte na żywo na profilu Facebook Forum Polonia

TUTAJ

Webinar odbywa się w ramach cyklu szkoleń pt” Aktywna Polonia” i realizowany przez Forum Polonia we współpracy z Ambasadą RP w Dublinie.

Podobne artykuły

Social media

19,975FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły

error: Content is protected !!