fbpx
18.5 C
Dún Laoghaire
piątek, 24 września, 2021

Darmowy webinar: Emocje czym są i jak sobie z nimi radzić

Centrum Together-Razem zaprasza na darmowy webinar pt. “Emocje – czym są i jak sobie z nimi radzić?” Webinar poprowadzi Marcin Bogucki psychoterapeuta pracujący w ramach programu terepii “Nie jesteś Sam”.

O programie bezpłatnych terapii pisaliśmy jakiś czas temu tutaj.

Webinar będzie dotykał tematu emocji oraz sposobów radzenia sobie z nimi.

Na stronie organizatora Centrum Together-Razem można przeczytać kilka słów o temacie webinara:

“Emocja – stan wyrażony za pośrednictwem zmysłów zaadaptowany poprzez schematy poznawcze w okresie dojrzewania, jak i wieku dorosłym. Stan emocjonalny przechodzi ze stanu umysłu do fizyczności, którą odczuwamy w wieloraki sposób. Choć jeśli ktoś nas zapyta, jak się teraz czujesz? Jak możesz opisać swój stan emocjonalny? Jakie myśli i uczucia pojawiają się w naszym ciele fizycznym, jak i umyśle?

No właśnie czym są te nasze uczucia i jak z nimi pracować, aby nauczyć się je rozpoznawać i rozumieć. Wielu z nas nie potrafi nazwać tych uczuć ani ich rozpoznać, ponieważ ich nie znamy, co nie oznacza, że ich nie mamy. Raczej nigdy nie nauczyliśmy się nimi posługiwać, aczkolwiek nie nabrały brzmienia w naszym organizmie, ponieważ, nie zostały wyedukowane. Ani w szkole, ani w domu z racji kulturowych, pośpiechu codzienności bądź po prostu z braku intencji czy z braku samej wiedzy na ich temat nie zostały wdrożone prawidłowo, bądź wcale do naszej rzeczywistość.”

 

“Kiedy się pojawiają emocja i gdzie są ulokowane? Jak je odczuwamy i skąd się biorą bez przyczynowo jakby w naszym umyśle, co o tym sądzą badania ? Czy emocje mogą zostać przekazane razem z DNA, czy nasze geny są w stanie uporać się z tym faktem? Czy są dziedziczne i wpływają na budowę naszej osobowości?”

Na te i inne pytania w wątku emocji można się dowiedzieć więcej, biorąc udział w webinarze zatytułowanym „Emocje – czym są i jak sobie z nimi radzić”. Który odbędzie się dnia 16 Września o godzinie 17.30 na platformie ClickMeeting.

 

Webinar poprowadzi Marcin Bogucki – psychoterapeuta pracujący w ramach program “Nie jestes Sam” dla Centrum Together-Razem.

Kilka słów o Marcinie:

Marcin Bogucki jest psychoterapeutą, który posiada tytuł licencjata na Middle University w Londynie. Marcin pracuje w modalności humanistycznej i egzystencjalnej, ale nie ogranicza się tylko do niej. Psychoterapia z teoretycznymi podejściami, takimi jak Terapia Akceptacji i Zaangażowania (ACT), Terapia Poznawczo Behavioralna(CBT), Terapia Skoncentrowana na Osobie (PCT) są one połączone w praktyce. Marcin wierzy, że każdy człowiek jest indywidualnością i każdy potrzebuje dla siebie innej modalności.

Podobne artykuły

Social media

19,975FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły

error: Content is protected !!