fbpx
18.5 C
Dún Laoghaire
piątek, 24 września, 2021

Brak telefonów na czas zebrania strategicznego partii Fianna Fáil

Posłowie i senatorowie partii Fianna Fáil zostaną poproszeni o oddanie swoich telefonów, aby uniknąć wycieków informacji, podaje Irish Independent.

Zebranie odbędzie się w czwartek (10.09.21) w hotelu Slieve Russel, jeszcze przed powrotem obrad sejmu.

Taoiseach Micheál Martin prawdopodobnie spotka się z otwartym i szczerym przyjęciem ze strony wiekszosci posłów i senatorów. 

Dwudniowe wydarzenie rozpocznie długa dyskusja na temat oczekiwanego raportu z zeszłorocznej kampanii wyborczej. Raport opracował ministrer Seána Fleminga.

Posłowie spodziewają się, że debata w czwartek wieczorem potrwa do późna .

Brak telefonów na czas zebrania

Nie zamierzam wydawać edyktów, przedstawię tę propozycję na spotkaniu i byłbym zdziwiony, gdyby nie spotkała się z przychylnością” – powiedział przewodniczący Smith.

Nie dla wotum nieufności

Jeden z potencjalnych następców pana Martina, Jim O’Callaghan, powiedział przed zebraniem, że nie poprze wniosku o wotum nieufności wobec Martina.

Poseł z południa Dublina powiedział w programie RTÉ Dzisiaj z Claire Byrne, że zastąpienie Martina byłoby „wielkim przywilejem” , ale wakatu nie ma.

Natomiast inny poseł Jim O’Callaghan powiedział, że podczas zebrania strategicznego oczekuje „pełnej i szczerej” wymiany poglądów.

Jest jednym z kilkunastu posłów Fianna Fáil, którzy według niektórych członków partii poparliby wniosek o wotum nieufności wobec Martina, gdyby taki został złożony.

W rezultacie żaden taki ruch nie jest prawdopodobny podczas dwudniowych spotkań. Dodatkowo kilku innych posłów powiązanych z rodzącym się spiskiem wczoraj się od niego zdystansowało.

Poseł z południowo-zachodniego Dublina John Lahart powiedział, że „nie będzie naciskał ani wspierał” ani nie poprze wniosku o wotum nieufności dla Taoiseacha.

Powiedział, że spotkanie „będzie skoncentrowane na partii”. Posłowie i senatorowie przyjrzą się „jakie strategie trzeba przyjąć, aby powrócić na scenę jako lider”.

Reprezentujący Longford-Westmeath poseł Joe Flaherty powiedział, że „nie nadszedł czas na robienie zamieszania”.

Jest zbyt wiele poważnych problemów. Szczerze mówiąc Micheál Martin poradził sobie bardzo dobrze. Wewnetrzne zmiany w tej chwili nie zrobią partii Fianna Fáil żadnej przysługi. Jesteśmy pierwszą partią dla ludzi i pierwszą partią kraju. W tym momencie to najważniejsze.”

Inny poseł, który był powiązany z poparciem wniosku o wotum nieufności, reprezentujący wschodni Cork James O’Connor powiedział, że to zebranie strategiczne jest ważną okazją do rozwiązania problemów związanych z wynikami wyborczymi partii Fianna Fáil.

Elektorat

Ważne jest, abyśmy zaczęli ustalać ścieżkę, jak odzyskać naszą pozycję i elektorat. Jak również określić ważne środki, które musimy podjąć, aby tak się stało. W szczególności jak trafić do młodszych wyborców. Nie chcę, aby spotkanie dotyczyło problemów z partią Fine Gael i jej wyników w rządzie” – powiedział.

Poseł z Tipperary Jackie Cahill powiedział tylko, że nie może się doczekać spotkania i możliwości rozwiania swoich obaw.

Głównym pytaniem jest to, co reprezentujemy jako Fianna Fáil, o którym musimy porozmawiać jutro. Musimy być skoncentrowani na następnych wyborach i na tu i teraz, a nie na ostatnich wyborach” – powiedział.

Podobne artykuły

Social media

19,975FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły

error: Content is protected !!