fbpx
9.7 C
Dún Laoghaire
poniedziałek, 29 listopada, 2021

Rekrutacja osób starszych do nowego projektu w Irlandii

Trwa dodatkowa rekrutacja do interesującego projektu edukacyjnego dotyczącego nowych technologii organizowana przez fundację Centrum Together-Razem.

Jak informuje organizacja:

Projekt odbywa się hybrydowo, a więc część zajęć jest dostępnych online poprzez webinar, a część zajęć odbywa się w Centrum Together-Razem – adres : Unit 2A, Kilnap Business Park Old Mallow Rd Blackpool w Cork w soboty w godzinach od 17.00 do 19.00.

O projekcie

„Świat cyfrowych mediów niesie ze sobą wiele radości, ale również i wyzwań. W naszym projekcie dowiesz się jak skutecznie wykorzystać atuty Internetu i przy okazji pozostać bezpiecznym podczas surfowania po sieci.

Postaramy się wskazać na co zwrócić uwagę aby bezpiecznie poruszać się w szeroko pojętym wirtualnym świecie ze szczególnym wskazaniem na bezpieczeństwo finansów i transakcji online.

Przede wszystkim jednak przyjrzymy się też bankowości elektronicznej i możliwościom dokonywania transakcji przez Internet. Obecnie systemy bankowe pozwalają na wgląd na swoje konto przez 24 godziny na dobę, z każdego miejsca na ziemi. Wystarczy tylko mieć w zasięgu ręki urządzenie podłączone do Internetu i znać swoje dane do logowania. Dzięki coraz lepszym zabezpieczeniom używanie konta bankowego online jest bardzo bezpieczne, o ile przestrzega się podstawowych środków ostrożności. Mimo wszystko, w razie ataku oszustów, trzeba wiedzieć co zrobić i szybko zareagować, by uchronić się przed stratami lub w większości sytuacji odzyskać utracone środki.

Wytłumaczymy również czym jest PayPal i jak bezpiecznie zrobić zakupy online.

A wszystko to przy pomocy smartfonu, który staje się coraz istotniejszą częścią życia towarzyskiego, społecznego i finansowego.

Te małe wszechstronne urządzenia oferują nam możliwość szybkiego i łatwego surfowania po Internecie oraz załatwienia wielu ważnych spraw bez wychodzenia z domu.

Aby korzystanie ze współczesnego telefonu komórkowego było przyjemne i proste, także dla osób starszych, wystarczy go odpowiednio ustawić i skonfigurować pod kątem użyteczności dla seniora.

Czy chcesz z nami surfować bezpiecznie po wirtualnym świecie? Jeśli tak to zapraszamy do zapisania się do projektu.

Zapraszamy głównie starszych Polaków mieszkających w okolicach Cork, którzy chcą odważnie wejść w świat cyfrowy.

Zajęcia odbywać się będą hybrydowo a więc część stacjonarnie w Centrum Together-Razem w soboty w godzinach od 17.00 do 19.00 oraz część w formule zdalnych webinarów dostępnych do obejrzenia w domu.”

Jakie są nasze programy?

Zapraszamy do poczytania w zakładkach poniżej

https://together-razem.org/pl/integracja/grupa-dla-seniorow/

Dołącz do nas

Jeśli masz minimum 60 lat, mieszkasz w hrabstwie Cork, jesteś gotowy spotykać się co sobotę i AKTYWNIE spędzać czas to zapraszamy Ciebie do dołączenia do grupy Aktywni Seniorzy Razem. Napisz do nas info@together-razem.org  albo zadzwoń 021 439 55 88 i porozmawiaj z Panią Ewą Ikwanty.

Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 15 sierpnia.

Jeśli mieszkasz dalej poszukaj przygotowanych przez nas webinarów i zacznij przygodę z Aktywnymi Seniorami online. Wiadomości z wszystkich spotkań będą przez prowadzących podsumowane w formie webinariów i udostępnione na naszym kanale na YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCnpDIQT9n_IpYeiKqgO1JuQ

Dlaczego warto wybierać nasze programy?

1. Mamy specjalnego opiekuna – instruktora, który koordynuje wszystkie programy i dba o dobrą atmosferę oraz realizowanie celów programowych.

2. Każdy program ma swoje założenia, cele i finalne zakończenie.

3. Nasze programy edukują, dostarczają przydatną wiedzę i są profesjonalnie przygotowane.

4. W ramach naszych programów podróżujemy po Irlandii, poznajemy wiele nowych osób uczymy się o Irlandii i dzielimy naszymi polskimi tradycjami z Irlandczykami.

5. Projekt Aktywni Seniorzy to zbiór różnego rodzaju programów. Możesz skorzystać jedynie z tych które Cię interesują.

 

Projekt jest dofinansowany przez Community Foundation for Ireland oraz Bank of Ireland w ramach The Begin Together Fund.

 

A tutaj krótkie video ze spotkania online :

 

 
 
 
MATERIAŁ PATRONA:
Centrum Together-Razem to organizacja pożytku publicznego w Irlandii , założona w roku 2006 w Cork i jej głównym celem działania jest wspierania Polaków w Irlandii w czterech obszarach:  
 
1. Doradztwo i wsparcie Poradnictwo socjalne, porady prawne z irlandzkimi prawnikami, konsultację online 
 
2. Edukacja Prowadzenie lekcji języka angielskiego, prowadzenie szkoły polonijnej dla dzieci polskich pod szyldem Akademia Razem w  miastach hrabstwa Cork: w Ballincollig, w Cork i w Midleton
 
3. Zdrowie psychiczne Prowadzenie poradni zintegrowanych serwisów psychoterapeutycznych U-Clinic dla osób doświadczających problemów takich jak: depresja, problemy w związkach, uzależnienia, współuzależnienie etc
 
4. Promowanie integracji Prowadzenie programów dla polskich seniorów w ramach grupy Aktywni Seniorzy Razem. Ponadto szereg programów poprawiających świadomość obywatelską, programy edukacji wyborczej czy poprawy zdrowia psychicznego.
 
 
 
 
 

 

Podobne artykuły

Social media

19,975FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły

error: Content is protected !!