fbpx
19.1 C
Dún Laoghaire
czwartek, 18 sierpnia, 2022

Minister potwierdził będzie trzecia dawka szczepionki COVID-19

Krajowy Komitet Doradczy ds. Szczepień (NIAC) poinformował, że na przełomie września i października rozpocznie się podawanie trzeciej dawki szczepionki tzw. szczepionki przypominającej – potwierdził to dziś minister zdrowia Stephen Donelly.

Rozmawiając z mediami w centrum testowym Covid-19 w Ardee, hrabstwie Louth Stephen Donnelly powiedział, że ostateczne ramy czasowe są nadal opracowywane, ale zalecenie jest, aby trzecia dawka została podana mniej więcej w tym samym czasie, co szczepienie na grypę.

Irish Examiner przekazał dziś, że nie jest jasne jeszcze, czy szczepienia trzecią dawką będą dotyczyć ogółu społeczeństwa, czy będą ukierunkowane na osoby starsze i podatne na zagrożenia zdrowotne.

Komitet ds Szczepień (NIAC) poinformował również, że booster nie musi być tą samą marką szczepionki, która była podawana ludziom wcześniej w trakcie narodowego programu szczepień.

Może to oznaczać, że pracownicy służby zdrowia i osoby podatne na choroby, które znalazły się na listach priorytetowych, mogą otrzymać dawkę przypominającą  szczepionkami Pfizer lub Moderna zamiast szczepionki AstraZeneca.

Zapasy szczepionek w Irlandii są teraz niezwykle wysokie, a UE potwierdziła nowe umowy handlowe na miliony kolejnych dawek w ciągu najbliższych 18 miesięcy.

Dyrektor generalny HSE Paul Reid powiedział wcześniej, że HSE opracowało plan dla dawek przypominających, ale nie mógł rozpocząć praktycznego jego wdrażania, dopóki NIAC nie wyda oficjalnych zaleceń.  Pisaliśmy o tym na naszym portalu TUTAJ.

Podawanie trzecich dawek ludziom w krajach rozwiniętych jest jednak kontrowersyjne, ponieważ Światowa Organizacja Zdrowia wezwała bogate kraje do dzielenia się szczepionkami z biedniejszymi regionami świata.

Podobne artykuły

Social media

20,459FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły

error: Content is protected !!