fbpx
9 C
Dún Laoghaire
czwartek, 19 maja, 2022

Irlandzki kardynał krytyczny wobec pandemii zachorował na COVID-19

Irlandzko-amerykański kardynał Raymond Burke, sceptyk szczepionkowy potwierdził, że złapał wirusa – podał Irish Times.

W ubiegłym roku kwestionował on potrzebę zachowania dystansu społecznego w kontaktach i głośno sprzeciwiał się obowiązkowym szczepieniom.

Po niedawnych spekulacjach na temat jego zdrowia, kardynał napisał na Twitterze:

„Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Pragnę poinformować, że niedawno uzyskałem pozytywny wynik testu na obecność wirusa Covid-19. Dzięki Bogu odpoczywam i otrzymuję doskonałą opiekę medyczną. Proszę, módlcie się za mnie, podczas dochodzenia do zdrowia. Zaufajmy Opatrzności Bożej. Niech Bóg Was błogosławi.”

Stanowczy i głośny krytyk papieża Franciszka, kardynał Burke (73), był częstym gościem w Irlandii i regularnie uczestniczył w dorocznej Międzynarodowej Konferencji Liturgicznej Fota w Cork, którą otworzył w lipcu 2014 roku.

„Wychowałem się w irlandzkiej rodzinie katolickiej, która miała głębokie poczucie prawa moralnego. Regularnie wracam do Irlandii i widzę jak wielu wspaniałych ludzi w Irlandii pragnie odpowiedzialnego przywództwa” – powiedział.

W 2013 roku skrytykował ówczesnego premiera Endę Kenny’ego, gdy przywódca Fine Gael powiedział o sobie że jest premierem, który jest katolikiem, ale nie katolickim premierem.

„Te twierdzenie nie ma sensu” – powiedział wówczas kardynał Burke.

Pochodzący z Richland Center w Wisconsin, mający korzenie  w Cork i Tipperary, był arcybiskupem St. Louis od 2004 do 2008 roku, zanim został mianowany prefektem w Watykańskim Najwyższym Trybunale Sygnatury Apostolskiej, z którego został usunięty przez papieża Franciszka w 2014 roku.

W grudniu ubiegłego roku twierdził, że Covid-19 był wykorzystywany „przez pewne siły, wrogie rodzinom i wolności narodów, w celu realizacji ich złych programów”, dodając, że „te siły mówią nam, że jesteśmy teraz podmiotami, a tak zwany „Wielki Reset”, „nową normalnością”, która jest nam podyktowana przez ich manipulację obywatelami i narodami poprzez ignorancję i strach”.

ŹródłoIrish Times

Podobne artykuły

Social media

20,459FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły

error: Content is protected !!