fbpx

HSE śledzą transmisje COVID-19 u pasażerów w samolotach

Kierująca programem śledzenia kontaktów i transmisji COVID-19 w Health Service Executive, Niamh O’Beirne, powiedziała, że namierzają pozytywne przypadki  zakażeń w nawet do 30 lotach dziennie – podał dziś Irish Examiner.

Śledzenie transmisji w przypadku zakażonego podróżnego obejmuje odszukanie pasażerów siedzących do dwóch rzędów z przodu, z tyłu i z boku od osoby chorej w samolocie.

W rozmowie w programie RTÉ Radio Today Pani O’Beirne powiedziała, że codziennie może to być nawet do 500 osób.

Wyjaśniła, że ​​tygodniowo wybucha od 110 do 120 ognisk zakażeń, a większość z nich pochodziła ze spotkań towarzyskich i miejsc pracy.

Podróże stanowiły ostatnio około 7,5% przypadków, w przedziale od 5% do 10%.

W większości przypadków związanych z lotami „najprawdopodobniej” ludzie zostali już zarażeni, zanim weszli na pokład samolotu.

W odniesieniu do miejsc pracy dotyczyły one głównie powrotu do miejsca pracy, transportu, osób chodzących do pracy z objawami oraz osób poruszających się po miejscu pracy w trakcie przerw.

Pani O’Beirne zalecała aby nosić maseczki po wstaniu od biurka lub miejsca pracy  i zachowywania środków dystansu społecznego.

Spotkania towarzyskie, takie jak wesela, również przyczyniły się do zwiększenia liczby transmisji. W jednym przypadku było 30 pozytywnych przypadków na 50 osób, które uczestniczyły w weselu.

Dodała, że ​​posiadanie 2000 spraw dziennie sprawiało, że śledzenie transmisji było prawdziwym wyzwaniem.

Identyfikacja bliskich kontaktów, osób zaszczepionych i nieszczepionych była konieczna, aby mogli określić, kto powinien zostać przebadany.

Podobne artykuły

Social media

20,459FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły

error: Content is protected !!