fbpx
11.1 C
Dún Laoghaire
wtorek, 21 marca, 2023

Dziś wieczorem na lotnisku w Dublinie wylądują uchodźcy z Afganistanu

Pierwsza grupa afgańskich uchodźców, którzy zostaną przyjęci do Irlandii, przybędzie dziś wieczorem na lotnisko w Dublinie –  podał dziennik The Journal.

Około 10 osób ma wylądować na lotnisku w Dublinie, a więcej ma przybyć w nadchodzących tygodniach.

W zeszłym tygodniu potwierdzono, że Irlandia wyda 150 dodatkowych wiz humanitarnych dla Afgańczyków w ramach Irlandzkiego Programu Ochrony Uchodźców (IRPP).

Są to dodatkowe wizy do 45 wiz już zatwierdzonych  i wydanych w ostatnich dniach dla Afgańczyków.

Gdzie będą przebywać uchodźcy?

Rzecznik rządu nie potwierdził, czy pierwsza przybyła grupa zostanie przewieziona do jednego z ośrodków kryzysowych i orientacyjnych (EROC).

EROC są wykorzystywane głównie do przyjmowania syryjskich uchodźców w ramach Irlandzkiego Programu Ochrony Uchodźców (IRPP).

Od przejęcia władzy przez Talibów Ministerstwo ds Integracji ściśle współpracuje z Departamentem Spraw Zagranicznych w celu znalezienia odpowiedniego zakwaterowania dla uchodźców przybywających do Irlandii.

Organizacje wzywają rząd

Wiele organizacji walczących o prawa człowieka w Irlandii wezwało rząd w zeszłym tygodniu do zwiększenia liczby miejsc dla afgańskich uchodźców i przyspieszenia wniosków o ochronę międzynarodową w obliczu trwającego kryzysu w Afganistanie.

Irlandzka Rada ds. Uchodźców, Amnesty International  stwierdziły między innymi, że Irlandia powinna zobowiązać się do przesiedlenia co najmniej 1000 uchodźców z Afganistanu i do udziału w szerszym programie relokacji UE.

ŹródłoThe Journal

Podobne artykuły

Social media

20,459FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły