fbpx
18.5 C
Dún Laoghaire
piątek, 24 września, 2021

W pełni zaszczepieni przeciwko wirusowi na oddziale covidowym

Obecnie w irlandzkich szpitalach przebywa osiemnaście osób chorych na koronawirusa, którzy są w pełni zaszczepieni przeciwko Covid-19, podaje HSE.

Do godziny dwudziestej w środę (21.07) w szpitalach hospitalizowanych było w sumie 86 osób z wirusem. Dwudziestu dwóch pacjentów przebywało na oddziale intensywnej terapii (OIOM).

Szpital Letterkenny ma największą liczbę pacjentów z Covid-19 (12). W Mayo University Hospital jest dziewięć osób i St James’s Hospital w Dublinie osiem.

Szpital uniwersytecki w Galway ma największą liczbę w pełni zaszczepionych pacjentów (4), kolejny jest szpital w Letterkenny (3).

Nie podano szczegółowych informacji o tym, jakie szczepionki otrzymali ci pacjenci.

Do tej pory podano natomiast ponad 5,3 miliona szczepionek przeciwko Covid-19. W tej chwili 66 procent osób dorosłych jest w pełni zaszczepionych, powiedział dyrektor HSE Paul Reid.

„Delta stanowi ogromne ryzyko dla tego postępu, ale takie, z którym możemy się zmierzyć. Starajmy się wspierać naszych pracowników służby zdrowia w sierpniu. Taki, na który wszyscy zasługują” – powiedział Reid na Twitterze.

Podobne artykuły

Social media

19,975FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły

error: Content is protected !!