fbpx
9.7 C
Dún Laoghaire
poniedziałek, 29 listopada, 2021

Szkoła polonijna zaprasza nowych uczniów

Akademia Razem polonijna szkoła społeczna działająca w Irlandii w hrabstwie Cork zachęca rodziców do zapisów swoich dzieci do jej placówek.

Szkoła działa od 2015 roku i pomimo trudności spowodowanych pandemią COVID-19 otwiera swoje drzwi dla dzieci w hrabstwie Cork do nauczania stacjonarnego, ale również w formule nauczania online dostępnego dla wszystkich dzieci na całej wyspie.

Rekrutacja jest otwarta do 27 sierpnia 2021.

Akademia Razem jest zarejestrowaną szkołą w bazie placówek polonijnych Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji Za Granicą Szkoła i jest wpisana do rejestru placówek pod numerem 7455. Szkoła działa we współpracy z Ambasadą RP w Dublinie.

Akademia Razem to najatrakcyjniejsza finansowo społeczna oferta edukacyjna gdyż czesne to tylko €51 jedno dziecko, dwójka dzieci to koszt €76. Czesne w nauczaniu ONLINE wynosi tylko €41 na jedno dziecko miesięcznie.

Organem prowadzącym  jest Centrum Together-Razem.

Zajęcia odbywają się stacjonarnie w tygodniu w miastach: w poniedziałki w Ballincollig, w środy w Cork, w czwartki w Midleton w godzinach od 16:30 do 18:30.

Dla dzieci mieszkających po za hrabstwem Cork Akademia Razem oferuje nauczanie zdalne. W Akademii Razem nauczyciele zdobyli już doświadczenie w prowadzeniu lekcji zdalnych, dodatkowo program został dostosowany do zajęć zdalnych.

O szkole

Dyrektor szkoły Pani Agata Bartczak-Białek mówi o szkole:

„Akademia Razem to szkoła przyjazna dziecku. Zdobywanie wiedzy i umiejętności odbywa sie poprzez aktywne działanie ucznia podczas zajęć oraz zabawę. Ważna jest dla nas komunikacja oraz współpraca z rodzicami w celu wspólnego tworzenia szkoły jako miejsca bezpiecznego i przyjaznego dziecku. Podczas zajęć dzieci nabywają i rozwijają swoje umiejętności pisania i czytania w języku polskim, poznają historię, geografię oraz kulturę i zwyczaje Polski. Lekcje mają formę zajęć pozalekcyjnych i odbywają się w środku tygodnia, co umożliwia dzieciom spędzenie weekendu na zabawie i wypoczynku.”

 

Jaka jest Akademia Razem ?

• Akademia Razem to nowoczesna i przyjazna dziecku szkoła polonijna, do której dzieci lubią przychodzić i uczyć się
• Szkoła realizuje autorski program nauczania oparty o podstawę programową MEN
• Szkoła wydaje świadectwa szkolne
• Dzieci dzięki współpracy z Ambasadą RP otrzymują legitymacje szkolne
• Akademia Razem oferuje dzieciom wycieczki klasowe, wspólne wyjścia do kina
• Szkoła organizuje imprezy oparte o polskie tradycje

 

Jak zapisać dziecko?

Zgłoszeniem kandydata na nowego ucznia Szkoły Akademii Razem jest złożenie:
1. wniosku rejestracyjnego o przyjęcie do Szkoły, wraz z wymaganymi dokumentami,
tutaj LINK https://together-razem.org/pl/enrolment-form/

2. opłaty administracyjno-rejestracyjnej w wysokości €50 za każde dziecko. Opłata ta gwarantuje dziecku miejsce w szkole i obejmuje czynności związane z przyjęciem do szkoły (obsługa administracyjna, testy kompetencyjne, przygotowanie dokumentacji).

 

Dlaczego warto zapisać do Akademii Razem?

• Dziecko w szkole poszerza swoje słownictwo i frazeologię i styl języka , które rzadko pojawiają się w domowych rozmowach
• Dziecko ucząc się czytać i pisać po polsku poznaje literaturę, historię i kulturę Polski
• Dziecko lepiej rozumie kraj pochodzenia rodziców i poznaje istotne różnice kulturowe
• Dziecko dzięki poszanowaniu języka i dorobku kulturowego kraju rodziców staje się pewniejsze siebie wzrasta samoocenie dziecka
• Dziecko może przystąpić w przyszłości do matury z języka polskiego i zyskać dodatkowe punkty na egzaminie dojrzałości Leaving Cert
• Dziecko zostaje przygotowane do ewentualnego powrotu do szkoły w Polsce

Uwaga na hasło „znam portal wIrlandii” można uzyskać 50 % zniżki przy opłacie wpisowej. Promocja obowiązuje tylko nowych uczniów do dnia 15 lipca 2021 i dotyczy nauczania ONLINE tylko.

 

 

Podobne artykuły

Social media

19,975FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły

error: Content is protected !!