fbpx
18.5 C
Dún Laoghaire
piątek, 24 września, 2021

Ponowne otwarcie restauracji – nowe wytyczne

Zaktualizowany projekt wytycznych dotyczących pełnego otwarcia sektora gastronomicznego został opublikowany późnym wieczorem w piątek.

Zaktualizowane wytyczne zostaną formalnie podpisane w niedzielę. Od poniedziałku restauratorzy będą mogli zaprosić swoich klientów do środka.

Independent.ie przygotował listę najważniejszych rzeczy, które należy wiedzieć przed ponownym otwarciem.

Liczba osób przy stole

Przy stole może siedzieć maksymalnie sześć osób w wieku 13 lat lub starszych. Limit ten nie obejmuje towarzyszących im dzieci w wieku 12 lat lub młodszych. Całkowita liczba jedzących przy stole nie może jednak przekroczyć łącznie 15 osób. 

 

Bez ograniczeń czasowych ale….

Na klientów nie będzie nałożony limit czasu spędzonego w restauracji. 

Natomiast wszystkie osoby korzystające z posiłków w pomieszczeniach będą musiały przez cały czas siedzieć przy swoim stole. Od stołu można odejść jedynie do łazienki. Okrycia twarzy nie będą obowiązkowe jedynie przy stole. 

 

Wymagane cyfrowe certyfikaty Covid

Personel będzie zobowiązany do pilnowania wszystkich wejść na teren obiektu, aby zapewnić, że tylko osoby w pełni zaszczepione wejdą do środka. Może być wymagany paszport szczepionkowy.

Jeśli chcesz zjeść posiłek w restauracji, musisz być w stanie udowodnić, że jesteś w pełni zaszczepiony lub wyzdrowiałeś z Covid-19 w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Możesz to zrobić, okazując swój cyfrowy certyfikat Covid (DCC) lub kartę szczepień, jeśli jeszcze nie otrzymałeś DCC.

Pracownicy mogą poprosić o okazanie dowodu tożsamości wydanego przez rząd, takiego jak prawo jazdy lub paszport, w celu potwierdzenia tożsamości klienta, ponieważ znajduje się on w lokalu.

Występy muzyczne, tańce i inne rozrywki niedozwolone

Zgodnie z nowymi wytycznymi występy muzyczne nie są dozwolone. W restauracji nie będzie można tańczyć ani mieszać się z ludźmi przy innych stołach. Zabronione jest również rezerwowanie wielu stolików w pomieszczeniach.

Dystans

Jeśli to możliwe stoły muszą być umieszczone w odległości dwóch metrów od siebie, . Jeśli nie, to należy zachować odległość co najmniej dwóch metrów między osobami siedzącymi przy stołach.

Wymagana jest fizyczna odległość minimum jednego metra pomiędzy zewnętrznymi krawędziami mebli restauracyjnych (np. oparcie krzesła do oparcia krzesła).

 

Konieczność montażu monitorów CO2 

Zwiększony przepływ powietrza i monitory CO2 stanowią część zaktualizowanych wytycznych dotyczących wentylacji. Wytyczne kładą nacisk na utrzymanie wysokiej jakości powietrza i jego przepływu pomieszczeniach.

Restauracje czynne do 23:30.

Wszystkie puby, restauracje i kawiarnie będą musiały być zamykane o  23:30.

Obsługa przy barze nie jest dozwolona.

Wsparcie finansowe

Firmy, które wznowią działalność, będą również mogły skorzystać z trzytygodniowej podwójnej płatności w ramach Programu Wsparcia Ograniczeń Covid.

 

Tánaiste Leo Varadkar przyznał, że nowe wytyczne mogą zwiększyć koszty personelu, ale uważa on, że jest to „jedyny sposób” na ponowne otwarcie firm podczas fali Delta.

 

„Ograniczenia zastosowane do ponownego otwarcia mają być środkiem tymczasowym i niezwykle ważnym dla sektora i jego klientów. Wiem, że obsługa tego nowego systemu będzie niewygodna dla biznesu i może zwiększyć koszty personelu. Jest to jednak jedyny sposób, w jaki możemy ponownie otworzyć się i pozostać otwartym przez całą falę delty” – powiedział Varadkar.

 

„Irlandzka opinia publiczna wykazała się wielką solidarnością i poświęceniem podczas pandemii. Kiedy robimy kolejny krok w kierunku ponownego otwarcia społeczeństwa, zachęcam wszystkich do odegrania swojej roli w zapewnieniu, że nowe wymagania będą działały na rzecz zdrowia publicznego, zarówno dla firm, jak i klientów” – powiedział Tánaiste.

Podobne artykuły

Social media

19,975FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły

error: Content is protected !!