fbpx
18.5 C
Dún Laoghaire
piątek, 24 września, 2021

Od poniedziałku restauracje ponownie dostępne dla w pełni zaszczepionych

Rząd  zatwierdził przepis, że usługi wewnątrz w barach i restauracjach zostaną wznowione w poniedziałek 26 lipca. Niestety tylko dla w pełni zaszczepionych  lub tych, którzy wyzdrowieli z Covid-19.

Prezydent Michael D. Higgins wcześniej podpisał ustawę stanowiącą podstawę wytycznych do prawa.

Wytyczne będą oznaczać brak ograniczeń czasowych dla klientów, a czas zamknięcia lokali ustalono na 23:30.

Rząd opracuje aplikację umożliwiającą właścicielom firm sprawdzanie certyfikatów Covid klientów przy drzwiach pubu lub restauracji.

Przy stole  będzie mogło siedzieć maksymalnie   sześć osób. Stoły  muszą być oddalone od siebie o metr.

Przemawiający dziś Taoiseach Micheál Martin powiedział, że program szczepień rozwija się bardzo skutecznie.

Ostrzegł jednak, że  wszyscy muszą zachować czujność w nadchodzących tygodniach, dodając: „ musimy przestrzegać wytycznych, bez względu na to, jak bardzo jesteśmy zmęczeni tą pandemią”.

Minister ds. wydatków publicznych i reform Michael McGrath powiedział, że przepisy nie będą dla sektora żadnym  zaskoczeniem. Przyznał jednak że, będzie to dla nich znacząca zmiana.

 

Alan Grehan, kierownik restauracji Sprezzatura w Dublinie, powiedział, że uważa, że ​​kraj znajduje się w zupełnie innym miejscu i istnieje większe zrozumienie Covid-19. Pozwala to na zastosowanie lepszych środków bezpieczeństwa, aby zapobiec rozpowszechnianiu się  infekcji w pomieszczeniach.

W rozmowie z  Morning Ireland RTÉ, Alan Grehan powiedział, że uważa, że ​​sprawdzanie certyfikatów stanie się “drugą naturą personelu”. Podkreślił, że branża restauracyjna jest bardzo dobra w przestrzeganiu procedur i wytycznych.

“To tylko coś nowego, co musimy dodać,” – powiedział.

 

ŹródłoRte.ie

Podobne artykuły

Social media

19,975FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły

error: Content is protected !!