fbpx
18.5 C
Dún Laoghaire
piątek, 24 września, 2021

Ministerstwo potwierdza, że szkoły zostaną ponownie otwarte zgodnie z planem

Minister Edukacji powiedziała, że ​​„w pełni wierzy”, że jej departament „ma możliwość pełnego ponownego otwarcia szkół”.

Rozmawiając z Claire Byrne na RTÉ’s Today, minister zapowiedziała, że w szkołach zostaną wprowadzone „wysokie środki bezpieczeństwa”. Tak, aby zapewnić, że nadal będą one „środowiskiem kontrolowanym”.

Według niej ​​wskaźniki infekcji Covid-19 wśród dzieci są najwyższe, gdy nie są one w szkole. Zauważyła, że eksperci ds. zdrowia publicznego wskazują „ że szkoły są bardzo silnie kontrolowanym środowiskiem”.

Minister Foley powiedziała, że przykład  bezpiecznego przeprowadzenia egzaminów maturalnych i obozów letnich pokazuje, że można utrzymać bezpieczne funkcjonowanie edukacji.

W nowym roku szkolnym mają zostać wprowadzone systemy nadrabiania zaległości i wsparcia  dla uczniów. W związku z czym trwają negocjacje z Departamentem Wydatków Publicznych i Reformy.

Przemawiając w Cork, Taoiseach powiedział:
„Jesteśmy w pełni zaangażowani w otwarcie szkół, podejmując w tym celu dodatkowe środki ostrożności, a szczepienia ogromnie pomagają.”

 

W kwestii szczepionek dla dzieci minister Foley powiedział, że „wiedza specjalistyczna” należy do Krajowego Komitetu Doradczego ds. Szczepień. Tymi wytycznymi  będzie się kierował departament.

„Mam potwierdzenie, że młodzież w wieku od 16 do 18 lat powinna móc  zarejestrować się online w nadchodzących dniach. Poinformowano mnie również, że plan ewentualnego szczepienia 15-latków jest nadal rozważany przez NIAC ”.

Wszystkim pracownikom w szkołach zaoferowano również szczepionkę przeciw Covid-19 przed rozpoczęciem nowego semestru szkolnego.

Zastępca sekretarza generalnego ASTI, Diarmaid de Paor, powiedziała, że ​​chociaż trendy związane z wariantem Delta są „niepokojące”, jego związek będzie nadal kierował się radami Krajowego Zespołu ds. Kryzysu Zdrowia Publicznego (NPHET).

Przemawiając w RTÉ News at One, powiedział, że Stowarzyszenie Nauczycieli Szkół Średnich w Irlandii będzie „uważnie monitorować sytuację”, ale „w tej chwili uważamy, że można bezpiecznie wrócić do szkoły”.

Powiedział, że „uspokajające” było usłyszeć od minister Foleya, że ​​wszystkim nauczycielom będzie zaoferowana  szczepionka przed powrotem do szkoły.

Przewodniczący Irlandzkiego Związku Nauczycieli, Martin Marjoram, powiedział, że związek „rygorystycznie przestrzega” porad dotyczących zdrowia publicznego.

 

Tymczasem konsultant ds. chorób zakaźnych w szpitalu St Vincent’s w Dublinie powiedział, że szczepienie dzieci nie powinno być obowiązkowe. Według niego rodzice i dzieci muszą mieć wybór.

 

Profesor Paddy Mallon powiedział, że szczepienia pomogłyby w bezpieczniejszym powrocie do szkół. Jednak żadna szczepionka nie została jeszcze zatwierdzona dla dzieci poniżej 12 roku życia.

Przemawiając w Morning Ireland RTÉ, powiedział, że masowe szczepienia dorosłej populacji mogą osłabić rozprzestrzenianie się infekcji w szkołach, ale nadal stanowi ono wyzwanie.

ŹródłoRte.ie

Podobne artykuły

Social media

19,975FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły

error: Content is protected !!