fbpx
9.5 C
Dún Laoghaire
poniedziałek, 29 listopada, 2021

Webinarium o współuzależnieniu już dzisiaj

W ramach projektu „Nie jesteś Sam” realizowanego przez Centrum Together-Razem po za bezpłatnymi sesjami terapii odbywaja się równiez interesujące webinaria.

Projekt „Nie jesteś Sam” to bezpłatna terapia w języku polskimi rumuńskim, webinaria, grupa wsparcia dla uzależnionych, materiały video, spotkania na żywo z ekspertami ds uzależnień.  O projekcie można poczytać na stronie Centrum Together-Razem.

Portal wIrlandii.pl jest patronem medialnym tego projektu i serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na kolejny webinar pod tytułem ” Współuzależnienie – szaleńczy taniec”

Tutaj rejestracja na webinar.

Oto jak piszą o webinarze organizatorzy

„Stosunki między ludźmi są jak taniec, a w łączących ich relacjach przepływa tam i z powrotem dostrzegalny strumień energii. Niektóre stosunki przypominają niestety powolny, ponury taniec śmierci”.

Przyglądając się relacji z osobą uzależnioną często spotykamy się z określeniem „współuzależnienie”, „współuzależniony”.

Definiowanie w/w pojęć w literaturze często odnosi się do formy relacji, w której jedna osoba wprowadza destrukcję (uzależnienie), a partner/ka obsesyjnie stara się kontrolować zachowania (destrukcję) ujemnie na nią oddziałujące.

Jak ma się to do tańca?

Zapraszamy na webinar już w najbliższy piątek, 25 czerwca o godzinie 19.00.

Webinar poprowadzi Pani Agata Bartczak-Białek magister terapii pedagogicznej, psychoterapeuta systemowy w trakcie certyfikacji. Pani Agata posiada doświadczenie w kontakcie z osobami uzależnionymi, w pracy z osobami wykluczonymi społecznie oraz zagrożonymi wykluczeniem zarówno w Polsce jak i w Irlandii. Założyciel i koordynator Klubu Abstynenta POMOST w Irlandii w latach 2011- 2015. Ukończyła szereg szkoleń w Irlandii organizowanych przez HSE w Irlandii m. in facylitacja w terapii grupowej, model pracy z osobami uzależnionymi SOAR, Strengthening Family Programme i wiele innych mniejszych. Dodatkowo ukończyła kurs psychoonkologii praktycznej, kurs terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach, szkolenie z terapii systemowej rodzin po doświadczeniu traumy, starty i żałoby, z terapii systemowej rodzin – zaburzenia i trudności dzieci i młodzieży oraz z terapii par. W Poradni pracuje z osobami w kryzysie, parami, rodzinami, kobietami z zaburzeniami adaptacyjnymi (współuzależnionymi i DDA). Aktualnie odbywa certyfikowany kurs z zakresu psychoterapii systemowej w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej.

 

Centrum Together-Razem to organizacja pożytku publicznego w Irlandii , założona w roku 2006 w Cork i jej głównym celem działania jest wspierania Polaków w Irlandii w czterech obszarach:

 

 

1. Doradztwo i wsparcie
Poradnictwo socjalne, porady prawne z irlandzkimi prawnikami, konsultacje online 

2. Edukacja
Prowadzenie lekcji języka angielskiego, prowadzenie szkoły polonijnej dla dzieci polskich pod szyldem Akademia Razem w 5 miastach hrabstwa Cork: w Ballincollig, w Cobh, w Cork, w Clonakilty i w Midleton

3. Zdrowie psychiczne
Prowadzenie poradni zintegrowanych serwisów psychoterapeutycznych U-Clinic dla osób doświadczających problemów takich jak: depresja, problemy w związkach, uzależnienia, współuzależnienie etc

4. Promowanie integracji
Prowadzenie programów dla polskich seniorów w ramach grupy Aktywni Seniorzy Razem
Ponadto szereg programów poprawiających świadomość obywatelską, programy edukacji wyborczej czy poprawy zdrowia psychicznego.

Podobne artykuły

Social media

19,975FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły

error: Content is protected !!