fbpx
16 C
Dún Laoghaire
niedziela, 20 czerwca, 2021

Szpital w Cork apeluje do pacjentów

Cork University Hospital apeluje do pacjentów o nie przyjeżdżanie na oddział ratunkowy jeśli nie jest to absolutnie konieczne, ponieważ szpital nadal zmaga się z skutkami cyberataku HSE.

Konsultant profesor Conor Deasy, poprosił społeczeństwo o “zachowanie” oddziałów ratunkowych na wypadek poważnych sytuacji.

Prof. Deasy powiedział, że ostatnie trzy tygodnie były niezwykle trudne dla pacjentów i całego personelu. Wiązało się to ekstremalnymi opóźnieniami i ciągłymi obawami o bezpieczeństwo pacjentów.

Udzielając wywiadu w Morning Ireland RTÉ, powiedział, że „jest to o wiele trudniejsze niż Covid, który również nie zniknął”.

Poprosił pacjentów, którzy nie mają pilnych problemów, aby zgłaszali się do lekarza rodzinnego, lekarza po godzinach lub do apteki po porady.

Powiedział, że niektórzy pacjenci czekają nawet 12 godzin na wizytę u lekarza, ponieważ personel nadal nie używa systemu komputerowego.

„Wpływ na naszą zdolność do zapewnienia bezpiecznej opieki w jakikolwiek sposób na czas jest naprawdę zagrożony”, powiedział.

„Gdybyśmy byli linią lotniczą, bylibyśmy uziemieni, zamknięci, nie moglibyśmy latać… ale jesteśmy szpitalem i musimy utrzymywać kluczowe świadczenia i zapewniać usługi ratunkowe”.

Prof. Deasy powiedział, że w dużej mierze  wzrost ilości pacjentów jest związany z programem szczepień przeciwko Covid-19.

„Nie ma wątpliwości, że negatywna reklama spowodowała, że ​​ludzie są „nadmiernie świadomi i zaniepokojeni” objawami, jakie mogą mieć, powiedział.

Powiedział, że jeszcze nie widział nikogo, kto wymagałby przyjęcia do szpitala w wyniku szczepienia i chce uspokoić ludzi, mówiąc, że „ szczepionka jest bezpieczna, bezpieczniejsza niż sam Covid”.

ŹródłoRte.ie

Podobne artykuły

Social media

19,738FaniLubię
36ObserwującyObserwuj
25SubskrybującySubskrybuj
- Advertisement -spot_img

Ostatnie artykuły

error: Content is protected !!